your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Phenomena (1985)

Reżyseria: Dario Argento

Córka słynnego gwiazdora filmowego przybywa do znajdującej się pod Zurychem międzynarodowej, ekskluzywnej szkoły dla dziewcząt. Koleżanki opowiadają jej o serii dziwnych morderstw, które od pewnego czasu zdarzają się w okolicy. Maniakalny morderca ma zwyczaj przechowywać szczątki ciał swych ofiar przez długie miesiące, gdyż znajdowane są one w stanie daleko posuniętego rozkładu.

Obsada:

Monika Mazurkówna Monika Mazurkówna napisała o Phenomena

Mój narzeczony powiedział podczas ostatniej sceny, że to najlepszy lub najgorszy film, jaki widział w życiu. Coś w tym jest. Młodziutka, somnabuliczna zaklinaczka owadów, morderca lubujący się w rozkładających się zwłokach, barokowe wnętrza zuryskiej posiadłości, karły, flaki, odcięte ręce i tresowana małpa, która ma najwięcej rozumu z nich wszystkich.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Phenomena

Jeśli jesteś fanem starych filmów Argento, to "Fenomeny" Cię nie zawiodą, jest tu wszystko co u Dario kochamy najbradziej. A w ramach bonusu 15-letnia, błyszcząca w pierwszej głównej roli, królowa much - Jennifer Connelly.

7 gwiazdki

Stain Stain napisał(a) o Phenomena - Integral Hard

One of Dario's lesser efforts. (Although I admit that I saw the American version entitled _Creepers_. If the European version is really better somebody please message me about it)

6 gwiazdki