Pitch Black (2000)

Reżyseria: David Twohy

Statek kosmiczny na pokładzie którego znajduje się eskortowany do wiezienia groźny przestępca, rozbija się na nieznanej planecie. Z załogi przezywa tylko pilot Carolyn Fry (Radha Mitchell), z pasażerów - kilku podróżnych oraz więzień Riddick (Vin Diesel) i jego stróż Johns (Cole Hauser). Planeta wydaje się niezamieszkała, ale to tylko pozór. Opuszczone, porzucone w pośpiechu zabudowania i tunel wypełniony ludzkimi kośćmi dowodzą czego innego.

Zapada noc, która tu trwa ponad 20 lat. Wraz z mrokiem budzą się krwiożerczy drapieżcy. Odpowiedzialna za swych pasażerów Carolyn musi podjąć decyzję, komu zaufać - nierozważnemu stróżowi prawa, czy jego podopiecznemu, na wpół oślepionemu, lecz znakomicie widzącemu w ciemnościach Riddickowi.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Jedna z moich ulubionych serii. Dobry film, przyjemnie się ogląda.

Zwykle 5 to ocena dla filmu nijakiego, ale tym razem to więcej niż się spodziewałem, więc nie mogę postawić swojego zwyczajowego "4 - poniżej oczekiwań". Napięcie jest, efekty są, ale dla mnie to bardzo prosta konstrukcja. Riddick robi wrażenie fizycznością, ale poza tym jest mi dość obojętny. Nie jestem fanem Obcego II, ale tam ta akcja jakoś ciekawiej się rozwijała. Nie mówiąc o tym, że gdzie jemu do Ripley...

Film, który mile zaskoczył. Do ostatnich chwil miałem wątpliwości jakie decyzje podejmą poszczególne osoby. Główne postacie okazały się dużo głębsze i bardziej złożone niż się spodziewałem. Poza tym konflikt dwóch dużych, złych gości, chordy obcych i ta piękna. Czyli po troszku dobrego dla wszystkich.

Fajna oprawa audiowizualna, dynamiczna akcja, sprawnie opowiedziana historia. Wprawdzie film nie charakteryzuje zbytnia innowacyjność ale za to dostarcza rozrywki na przyzwoitym poziomie.

Super film ogładałem ostatnio ponownie. !

duzulek
bartje
SuperMarker
nutinka
jumolugig
jayb85
SidLeniwiec
KasiaKhadraoui
olennnnka97
hernx