Pluton (1986)

Platoon
Reżyseria: Oliver Stone
Scenariusz:

Przybyły do Wietnamu Chris Taylor (Charlie Sheen) szybko odkrywa, że najtrudniejszą walką, którą musi stoczyć jest walka z samym sobą - z własnymi słabościami, strachem, gniewem i wycieńczeniem.
Pluton to opowieść o ludziach za młodych by umierać, zbyt niedojrzałych , by ustrzec się przed spustoszeniami jakie w ich duszach dokonuje brutalna wojna. W wilgotnej, parnej dżungli szybko wyrasta się ze złudzeń.

Obsada:

Pełna obsada

Rewelacyjne film o wojnie wietnamskiej z wybitną końcówką. Pamiętne role Dafoe i Berengera. Muzyka taka, że ciary przechodzą.

Willem Dafoe w nieczęstej dla siebie roli pozytywnej. Film niespecjalnie odkrywczy w swej dziedzinie, ale za to bardzo dobry.

Mocny i brutalny film pokazujący punkt, w którym człowiek tak bardzo zatraca się w wojnie, że zacierają się pojęcia "swój" i "wróg". Jako widz od razu lądujesz w środku ciężkiej sytuacji i powstrzymujesz się przed zbyt pochopnym ocenianiem zachowań wykończonych wojną żołnierzy. Polecam zainteresowanym różnym ujęciom wojny w Wietnamie, zdecydowanie pozycja dla koneserów filmów wojennych, choć pewnie większość już ją obejrzała.

slowcheetah
RobinHa
avrewska
zann123x
dvdmaniak
mkvili
murrayostril
hohenlohen
trisiak
bartje