your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Pontypool (2008)

Reżyseria: Bruce McDonald

Kolejny śnieżny poranek w prowincjonalnym Pontypool. Grant Mazzy jak zwykle zasiada przed mikrofonem lokalnej rozgłośni i swym głębokim głosem zaczyna snuć opowieści mniej lub bardziej prawdziwe, podsycane bogatą wyobraźnią i kawą z whisky. Tymczasem reporter donosi o coraz bardziej przerażających wydarzeniach, ludziach tracących zmysły, powtarzających w kółko słowa i frazy. Cały film rozgrywa się w studiu, dlatego to głos jest w centrum – zarówno głos prezentera i producentki, jak i świadków na zewnątrz. To głos wreszcie okazuje się kluczowy w wirusie czyniącym ze spokojnych mieszkańców Pontypool groźne zombie… Dający do myślenia horror, a zarazem hołd dla umierającej sztuki radiowej. (www.nowehoryzonty.pl)

Obsada:

Esme Esme napisała o Pontypool

Rozkoszny niskobudżetowy horror, kojarzący się niejasno z "Twilight Zone". Oraz jeden z tych filmów, które można bez wielkiej szkody oglądać z zamkniętymi oczami, bo kluczowymi elementami są dialogi i dźwięk - ale w sumie czego można spodziewać się po filmie rozgrywającym się w radiu. Do około 3/4 przydaje się poduszka do ściskania, potem wszystko jest już jasne, więc napięcie spada. Za to pomysł na rozwiązanie tajemnicy jest tak niecodzienny, że spokojnie nadrabia tę zaległość. Uczcie się języków, [...] Przeczytaj całość

7 gwiazdki

exidor exidor napisał(a) o Pontypool

Nice take on the zombie genre with just a little bit too much exposition at key moments. Adapted from a novel that's also been adapted into a radio play. Given the nature of the story, it would probably work better on radio.

7 gwiazdki

nicebastard nicebastard napisał o Pontypool

W dobie kolejnych "Rec-ów" i innych mnożących się śmiercionośnych wirusów "Pontypool" wyróżnia się naprawdę oryginalnym pomysłem. Szkoda, że przełożenie go na scenariusz nie jest już tak oryginalne.

5 gwiazdki