Postal (2007)

Reżyseria: Uwe Boll

Film niemieckiego reżysera Uwe Bolla, powstały na podstawie popularnej gry "Postal". Główny bohater, Postal Dude to życiowy nieudacznik. Nie może znaleźć pracy, opieka społeczna odmawia mu pomocy i jeszcze mieszka w przyczepie ze swoją tłustą i zrzędzącą żoną. Postal razem ze swoim wujem Davem, który także ma problemy finansowe, obmyślają pewien sprytny plan kradzieży pieniędzy. Nie wiedzą, że znajdujący się w ich miasteczku - Paradise - Talibowie mają również złowrogi plan, który może zaszkodzić Postalowi i Dave'owi.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Może i prosty, prymitywny i z kilkoma przegięciami, ale biorąc pod uwagę to, co czytałem wcześniej o filmach tego reżysera, to nawet zjadliwy film. Realia gry przeniesione nawet wiernie, a z tym u Uwe podobno bywało różnie. Fanom gry nawet polecam, inni mogą sobie spokojnie odpuścić.

Najpierw się wytłumaczę. Są święta, wieczór. Film leciał na HBO2. Ktoś włączył i tak zostało... Powiem tak -- jak na taki "knot z założenia", był całkiem dowcipny, czasem w całkiem wyrafinowany sposób. Poza tym, Wkurzony Koleś wymiata :) Dżihaad! Apokalipsaa!

Po drugim obejrzeniu Postala nie ulega już wątpliwości, że to dzieło kultowe, które każdy powinien obejrzeć.

Montaż niczym z Tarantino, fabuła jak u Bodo Koxa, nawiązania do klasyki kina jak z Jarmuscha, a to wszystko bez dłużyzn, podane w formie strawnej dla każdego kinomana.

Tak, Uwe Boll zmienił moje życie.

To znowu jakiś happening? :D

Nie. O dziwo to jest naprawdę fajny film. Serio polecam :>

jak będzie w TIWI to obejrzę w takim razie :)

Właśnie czuję się jak w konfesjonale. Panie, zgrzeszyłam, albowiem podobał mi się film Uwe Bolla;p

Prostackie żarty sąsiadują z naprawdę świetnymi.
Film pokazuje, że żyjąc w świecie w którym policjanci są zdeprawowani, sekty chore a Prezydent twojego kraju przyjaźni się z Bin Ladenem łatwo zostać wkurzonym kolesiem.

A grałaś w grę na podstawie której powstał film?

Jak na tego reżysera film jest zaskakująco dobry, pewnie dlatego, że Uwe śmieje się w nim z siebie i całego Hollywood.

Michalwielkiznawca
MureQ
jhsdsdkf
karaluh
Ambrotos
jango
JURCZ91
hubke
AmandaAllen