Postrzyżyny (1981)

Postriziny
Reżyseria: Jirí Menzel

Opowieść o kobiecie, której bujne włosy budzą podziw wśród mieszkańców małego miasteczka. Maria, która niedawno została żoną zarządcy browaru w Nymburku, jest kobietą pełną nadzwyczajnego temperamentu. Przysparza to nie lada zmartwień i trosk jej mężowi. Podejrzewa wręcz żonę o romans ze swoim bratem. Podejmuje więc działania, aby ujarzmić swą młodą małżonkę. Maria przeczuwa spisek... (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Spodziewałem się więcej po tym filmie. Bardzo lubię czeskie kino, ale ten film jest bez przesłania, bez humoru. po prostu nudny. Na plus przemawia czeski prowincjonalny klimat, którym raczy nas reżyser, ale to za mało, żeby powiedzieć, że film jest dobry.

Bez przesłania? Bez humoru?? Nudny??? Może Menzel nakręcił dwie wersje i obejrzałeś tę gorszą, ale nic o tym nie wiem, żeby jakaś druga wersja powstała. To niemożliwe, żebyś pisał o klasycznym filmie Menzla, jednym z arcydzieł czeskiego kina

Wg mnie filmy zasługujące na miano arcydzieł czeskiego kina to Butelki Zwrotne, Guzikowcy, Kola, Akumulator i wiele innych. Niestety nie umieszczałbym Postrzyżyn wśród nich.

Ale oczywiście o gustach się nie dyskutuje :)

Taka dobra książka, a taki marny film. :(

omnitruncatedkraken
dag
dag
doktorpueblo
NarisAtaris
JUMAN
dcd
dcd
magmosable
Jaskier
ashka
szum