your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Obiad w środku sierpnia (2008)

Tytuł oryginalny: Pranzo di ferragosto

Reżyseria: Gianni Di Gregorio

Gianni to facet w średnim wieku, który mieszka w Rzymie z dominującą i wymagającą matką. Jedyną ucieczkę od rodzicielki i rosnących długów stanowią coraz częstsze wizyty w miejscowej tawernie. Jak mówi wschodnia sentencja „kryzys stwarza nowe możliwości”. I takie pojawią się podczas obchodzonego 15 sierpnia święta Ferragosto. Wszyscy wyjeżdżają wtedy za miasto i bawią się. Tego dnia Gianniemu nadarzy się niespodziewana okazja… Film mający wszystkie elementy udanej komedii alla italiana – dużo jedzenia, dobrze nakreśleni bohaterowie oraz grupa kobiet, które porywają widza będąc po prostu sobą. Ciepła i zabawna opowieść umiejętnie łącząca artyzm i humanitaryzm. [WFF]

Obsada:

fammko fammko ocenił(a) Obiad w środku sierpnia

6 gwiazdki

deliberado deliberado dodał(a) zwiastun filmu Obiad w środku sierpnia

Trailer: Obiad w środku sierpnia

deliberado deliberado dodał(a) zwiastun filmu Pranzo di ferragosto

Trailer: Pranzo di ferragosto

deliberado deliberado dodał(a) zwiastun filmu Obiad w środku sierpnia

Trailer: Obiad w środku sierpnia

deliberado deliberado napisał(a) o Obiad w środku sierpnia

Nie jest to wielka kinowa uczta, ale jako lekkostrawny deser sprawdza się dobrze.

6 gwiazdki

turin turin napisał(a) o Mid-August Lunch

Living with an aged mother requires high spirits and lots of patience, but what when we find in our care another three women, equally advanced in years, each with her own idiosyncrasies? An agreeable, amusing and positive film about equally agreeable, even if irritating characters.

7 gwiazdki

Esme Esme napisał(a) o Obiad w środku sierpnia

"Obiad w środku sierpnia" to lekki i przyjazny film. Jest wino, dobre jedzenie, są i kobiety, chociaż nie najmłodsze. Nie jest to wielkie włoskie kino, ale na letni wieczór przy kieliszku czegoś wytrawnego - jak znalazł.

6 gwiazdki

turin turin napisał(a) o Obiad w środku sierpnia

Mieszkanie ze starą matką wymaga dużo pogody ducha i cierpliwości, lecz gdy pod naszą opieką znajdą się również 3 inne, równie leciwe staruszki, każda z własnymi idiosynkrazjami, zaczynają się schody. Bardzo sympatyczny, zabawny i pozywytnie nastawiający film o równie sympatycznych, nawet gdy irytujących bohaterach.

7 gwiazdki