Dumni i wściekli (2014)

Pride
Reżyseria: Matthew Warchus
Scenariusz:

Co łączy ludzi, których wszystko różni?

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym!

Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?

„Dumni i wściekli” to niewiarygodna, ale oparta na faktach historia, która stała się jednym z największych brytyjskich przebojów tego roku. Komedia, której światowa premiera miała miejsce w Cannes, w tradycji takich hitów, jak „Goło i wesoło”, czy „Dziewczyny z kalendarza” z udziałem plejady gwiazd m.in Billa Nighy („To tylko miłość”), Imeldy Staunton (seria „Harry Potter”), Andrew Scotta (Jim Moriarty w serialu „Sherlock”) i Dominica Westa („300″).

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Film doskonale pokazuje czym jest solidarność.

Fabuła jest tym bardziej fascynująca, że jest prawdziwa.

Autentycznie się wzruszyłem. Dobre rzemiosło i słuszna sprawa w mainstreamowym filmie, dawno nie widziałem takiego zestawu.

Piękny, ciepły film, w sam raz na poprawę humoru i przywrócenie nadziei :)

NarisAtaris
MRZVA
psubrat
deliberado
matadu
aiczka
jakilcz
LEPREHAUN
jakubkonrad
niebieskiptak