Pokolenie P (2001)

Prozac Nation
Reżyseria: Erik Skjoldbjærg

Lizzie (Christina Ricci) to rozpoczynająca naukę dziennikarstwa na Harvardzie studentka, marząca o karierze krytyka muzycznego. Jednak nie może poradzić sobie z problemami rodzinnymi, co wkrótce doprowadza ją na skraj depresji. Chwiejność emocjonalna i ucieczka w świat narkotyków powodują, że Elizabeth zaczyna tracić wspólny język ze swoją współlokatorką i najlepszą przyjaciółką Ruby (Michelle Williams) oraz kolejnymi chłopakami Noah (Jonathan Rhys-Meyers) i Rafe'm (Jason Biggs). Lizzie decyduje się skorzystać z pomocy psychiatrycznej dr Diany Sterling (Anne Heche), która przepisuje jej cudowny środek na wszelkie problemy - Prozac. Pomimo pierwszych sukcesów dziennikarskich, do których należy zaliczyć artykuły do "Rolling Stone", Lizzie zaczyna odczuwać, że stopniowo uzależnia się od pigułek i wkrótce będzie musiała podjąć kolejne ciężkie decyzje i wyzwania.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Starałam się zrozumieć książkę, starałam się tak samo zrozumieć film i o ile film jest dużo lepszy niż książka, o tyle nie zachwyca z powodu pewnych braków w scenariuszu. Gra aktorska zadziwiająco dobra, muzyka również, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Elizabeth Wultzer (autorka książki) pławi się narcystycznie w swojej depresji. Wyszło gorzej niż przeciętnie.

Christina Ricci świetnie zagrała studentkę Harvardu w depresji. To właśnie ona jest najmocniejszym punktem filmu (inni aktorzy też dobrze sobie poradzili ze swoimi rolami, ale Ricci bryluje). Szkoda jednak, że tytuł sugeruje o wiele więcej niż film (i pewnie książka - nie wiem, nie czytałam) zapewnia. A druga szkoda, że wyjście z depresji zostało sprowadzone do jednego zdania.

Tytuł sugeruje Pielewina, więc nic dziwnego, że się rozczarowałaś ;)

Haha, też miałam takie skojarzenie, ale mnie rozczarował również amerykański tytuł. ;-)

Ellie264
param
MureQ
PedroPT
pajestka
antena
korbs
Lamia
whiterabbit
lamijka