Rachel wychodzi za mąż (2008)

Rachel Getting Married
Reżyseria: Jonathan Demme
Scenariusz:

Kym (Anne Hathaway) wraca do domu na ślub swojej siostry Rachel (Rosemarie Dewitt). Rozpoczyna się pełne muzyki i miłości doniosłe wydarzenie, na które przybywają liczni krewni i przyjaciele. Kym nie jest jednak w stanie oddać palmy pierwszeństwa pannie młodej. Wkrótce tłamszone w rodzinie napięcia zaczynają doprowadzać do wrzenia. Mimo, że weekend wypełniony zostaje kryzysami i konfliktami, odwaga i szczerość dwóch sióstr łączą rodzinę w celebracji. Rachel wychodzi za mąż to intymny i inspirujący portret dysfunkcyjnej rodziny starającej poradzić się z tragediami i nowymi początkami. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Aktorstwo w tym filmie powalające. Świetny scenariusz. I w ogóle to mógł być świetny film, gdyby nie kręcenie z ręki od początku do końca. Tego rozchwianego obrazu nie da się wytrzymać! Przygotujcie się na migrenę.

Za dużo samego wesela w weselu, jednak i tak pojawiające się już kłotnie i niesnaski są na tak wysokim poziomie, że te przerwy ukazujące samo wesele raczej nie szkodą. Aktorstwo genalne, szczególnie Hathaway, chociaż i jej siostra i ojciec również genialni. Udany obraz nieudanej rodziny.

Bardzo. Pięknie zagrane, świetna ścieżka muzyczna, treść bez manipulacji. Same brawa.

kocio
MureQ
lamijka
matadu
liz29
jakilcz
FoolCanBeKing
annemily
AlkioneX
nevamarja