Ranczo Wilkowyje (2007)

Reżyseria: Wojciech Adamczyk

Sielankę pary zakochanych: Lucy (Ilona Ostrowska) i Kusego (Paweł Królikowski) przerywa niespodziewane przybycie z Ameryki męża Lucy, Louisa (Radosław Pazura). Okazuje się, że ich rozwód nie został do końca przeprowadzony. Louis pragnie odzyskać uczucia żony i namówić ją do powrotu do USA. Kusy usuwa się w cień, jednak z czasem zaczyna podejrzewać Louisa o niezbyt czyste zamiary. Tymczasem w Wilkowyjach zjawia się Czerepach (Artur Barciś), w roli kontrolera z Izby Obrachunkowej. Ponieważ sam uczestniczył we wszystkich przekrętach, kontrolowanie idzie mu łatwo. Zdesperowany Wójt (Cezary Żak), wraz z przedsiębiorcą Więcławskim (Grzegorz Wons), który od lat wygrywał wszelkie przetargi w gminie, knuje przeciwko swemu odwiecznemu wrogowi.

Obsada:

Pełna obsada

Jeden z lepszych polskich filmów z ostatnich lat. Jest jeszcze serial (4 serie) - ostatni powód dla którego włączam telewizor.

Za serialem nie przepadam, choć ma parę fajnych kreacji, ale na film mnie namawiano – że niby dużo lepszy niż serial. Niestety. Dłużyzny, dłużyzny... zero akcji, zero zabawnych gagów. To ja już wolę ten serial.

Efunia
Nietutejszy
beznazwybez
Angel979
KrzysztofKruKowka
merdek
duri
shiningdiamond
ewelinakubasik5
Karla