Ratatuj (2007)

Ratatouille
Reżyseria: Brad Bird (I), Jan Pinkava
Scenariusz: ,

Marzeniem pewnego młodego szczura o imieniu Remy jest gotowanie. Chciałby stać się szefem kuchni w Paryżu - stolicy dobrego smaku i jedzenia. Niestety nie jest to łatwe zadanie - przede wszystkim dlatego, że nikt nie przepada za widokiem szczurów w kuchni.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Wspaniała animacja! Jeden z najlepszych filmów animowanych jakie oglądałem. No i ratatuja - pyszności :)

Co z tego że animowany? Najlepiej zagrała cebula. No i nie ma (aż takiego) wrażenia efekciarstwa, jak w wielu animacjach 3D. Myślę że nie przeterminuje się tak szybko, jak inne.

Remi jest przeuroczy i milutki, aż miło się patrzy na tego szczurka. Fabuła to w sumie oklepany schemat, ale podany w całkiem ciekawej formie.Bardzo dobrze się bawiłam, choć nie jest to film pokroju Króla Lwa.

Sympatyczny film dla dzieci, jednakowoż dzieckiem nie będąc się nie zachwyciłem.

Jak juz mówiłam, nie jestem zaufaną osobą jeżeli chodzi o współczesne animacje.Z pewnością ładny film, jedzenie wygląda apetyczniej niż w rzeczywistości (nawet pomidory), ale bohaterowie irytujący i historia zwyczajna. E

Za drugim razem wiele traci i nie śmieszy.

fajna bajeczka.

Film z gatunku "jak się przyłożysz to wszystko osiągniesz". Jak na kino familijne daje radę, choć muszę przyznać że to jedna z pierwszych produkcji gdzie jako "dorosły" zauważyłem podczas seansu ten drugi, bardziej dorosły obraz tak wyraźnie.

Strasznie fajne, grę też o dziwo miło wspominam:)

Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się, ale bardzo spodobała mi się ta produkcja!

Piękna animacja.

Nawet po drugim seansie jakoś nie potrafię wzbudzić w sobie entuzjazmu do tego filmu (poza oczywistą wspólnotą serc z krytykiem Antonem Ego). Niby to urocze i i w sumie porusza ciekawy temat (konieczność znalezienia równowagi między potrzebą przynależności a swoją życiową pasją). Sceny zawierające mistrzów przy pracy zawsze są cudowne (niezależnie od tego, czy są to mistrzowie kina, kuchni czy kaligrafii) a drobne akcenty regionalne, oparte na stereotypach dotyczących Francuzów, nieodmiennie śmieszą. Jednak jako całość to danie raczej nie dla mnie.

Świetna animacja

TrissYen
ala2004
pkudron
TomaszKoczar
JustynaMajewska
NarisAtaris
niebieskiptak
Efunia
papuga