Rekonstrukcja (2003)

Reconstruction
Reżyseria: Christoffer Boe

Debiut reżyserski Christoffera Boe'a to, jak mówią sami twórcy, "surrealistyczna historia miłosna". Film zdobył nagrody na najważniejszych festiwalach w 2003, w tym Złotą Kamerę na MFF w Cannes i Nagrode FIPRESCII na MFF San Sebastian.
Pewnej nocy Alex (Nikolai Lie Kaas), młody fotograf, wracając do domu ze swoją dziewczyną Simone (Marie Bonnevie) spostrzega na stacji metra Aimee (graną również przez Marie Bonnevie). Oczarowany jej osobą zostawia Simone bez słowa wyjaśnienia i rusza za Aimee. Ta prowadzi go ulicami do baru, gdzie rozpoczynają rozmowę w tak naturalny sposób, jakby znali się od lat. Nie wiemy, czy spotykają się po raz pierwszy i czy w ogóle się znają. Narrator wyjaśnia nam, że nie jest to początek ich historii, ale kiedy film skacze w czasie raz do przodu, a raz wstecz, wydaje się, że każde ich spotkanie jest pierwszym – jakby opowieść o ich miłości była “rekonstruowana” dla naszej rozrywki.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Akcja zagmatwana, sens filmu też. W tej nadmiernie wydumanej i niejasnej wizji przydałoby się trochę konkretu, żeby był interesujący.

o dziwo podpisuję sie

bartje
AniaVerzhbytska
Szklanka1979
dcd
dcd
robmarczak
psubrat
nevamarja
jango
Skyscore
jozeflorski