Wiara czyni czuba (2008)

Religulous
Reżyseria: Larry Charles

Bill Maher znany amerykański komik, postanawia zadać kilka pytań odnośnie religii zwykłym obywatelom i cenionym specjalistom, oraz przedstawicielom kościołów. Stara się przekonać ludzi, że nie wszystko o czym opowiada biblia jest prawdą. (majron)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Jako ateistka jestem otwarta na ateistyczne filmy, ale w przeciwieństwie do Billa Mahera, który prowadzi rozmowy z religijnymi ludźmi, jestem również otwarta na inne punkty widzenia. Mimo iż zgadzam się z poglądem prezentowanym w filmie, zupełnie nie zgadzam się na taką prezentację. Bill Maher udaje, że chce słuchać, ale za każdym razem gdy ktoś otwiera usta, Maher kwituje go jednym słowem. Bullshit. Mimo wszystko, to dobry dokument. Jeżeli zniesiecie arogancję Mahera.

Lekko zalatujący ateistyczną propagandą dokument satyryczny. Amerykański komik jeździ po świecie i zadaje pytania dotyczące paradoksów zinstytucjonalizowanej religii. Odpowiedzi są zabawne ale i przerażające. Raczej nie dla religijnych konserwatystów, chyba że chcą sobie podnieść ciśnienie.

To lepsze niż komedie fabularne. :D

Zawiedzie się ten, kto szuka dociekliwego, rzeczowego i głębszego dokumentu na ten temat. Ale w moim odczuciu Religulous ma tylko dwa cele: obnażyć hipokryzję i brak logiki w myśleniu pewnych osób oraz z nich pokpić. Oba te elementy wykorzystano znakomicie, a salwy śmiechu są potężniejsze niż przy niejednej wakacyjnej komedii.

GARN
alanos
PiotrKowalski
Ambrotos
Filmbooka
emil
jango
pedrotg
psubrat
nikki_dubs