Resident Evil (2002)

Reżyseria: Paul W.S. Anderson

Korporacja Umbrella jest wiodącym w świecie dostawcą technologii komputerowych i produktów medycznych. Jednak głównym źródłem jej dochodów są prowadzone w tajemnicy prace nad technologiami wojskowymi, eskperymentami genetycznymi i bronią biologiczną.
W supertajnym podziemnym laboratorium firmy trwają prace nad niezwykle niebezpiecznym wirusem. Kiedy ze zbitej probówki wirus dostaje się do systemu wentylacyjnego, Red Queen - główny komputer, odcina drogę ucieczki pracującym w laboratorium naukowcom. Wszyscy giną. Do laboratorium przybywa elitarna grupa komandosów. Mają trzy godziny, żeby izolować wirus. Jego wydostanie się na zewnątrz grozi ogólnoświatową epidemią. Tymczasem w podziemiach czeka nieznany wróg...

Obsada:

Pełna obsada

Udany film. Udało się reżyserowi wytworzyć bardzo "dobry" klimat.

Dobry film, cały czas trzyma klimat, polecam :)

Hm. Film o zombie. Daję 5, bo strzygę uszami słysząc "supertajne laboratoria" i "zwariowany komputer".

Koledzy mnie okłamali, bo mówili że to fajny film. Musiałem to oglądać na komisji wojskowej.

Jak to było? A już wiem "najpierw robimy apokalipsę a potem stopniowo zwiększamy napięcie", czy coś w ten deseń. Dodatkowo wszystko zaserwowane w tempie pociągu TGV. Ogólnie film dawał radę... walka, sieczka, zombi, szalony komputer i inne atrakcje. Wszystko bez wywoływania u widza potrzeby głębszego myślenia tylko delektowanie się czystym zniszczeniem. Jedyne co mogę mu naprawdę zarzucić to nie moje klimaty.

tayla69
jumolugig
Montago
salander
Tanir
Blue2012
KasiaKhadraoui
kotskacukru
bartje
malamadi