The Ring - Krąg (1998)

Ringu
Reżyseria: Hideo Nakata

Film został nakręcony na podstawie książki Kôjiego Suzuki, która opowiada o tajemniczej śmierci czwórki nastolatków. Umarli o tej samej porze, lecz w różnych częściach miasta. Młoda dziennikarka Reiko Asakawa (Nanako Matsushima) zainteresowała się ową sprawą, niedługo później wpada na trop taśmy wideo, która jest nosicielem tajemniczej klątwy.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Jeden z nielicznych horrorów który mnie trzymał w napięciu. Może nie przeraził, ale kilka obrazów zostało na dłużej. Dobre kino.

Bałam się niesamowicie i chyba o to chodzi w tym gatunku!

Pomysł jest absurdalny, żeby nie powiedzieć wyjątkowo kiczowaty. Mimo to czekałam, co będzie dalej, a chwilami czułam się dość nieswojo. Chyba trudno oczekiwać więcej.

O tym filmie z całą pewnością da się powiedzieć, że to horror. Umiejętnie zbudowany klimat od samego początku, brak gore. Co ciekawe, przy drugim oglądaniu wrażenia niewiele gorsze.

Po tym filmie zacząłem interesować się japońskimi horrorami. Naprawdę się bałem, choć może lepsze jest określenie Esme - czułem się nieswojo. A czegoś takiego przy horrorach nie czułem nigdy (przynajmniej od 12 roku życia ;) ).

Oto horror, który dla mnie jest kwintesencją strasznego horroru. Mogę szczerze wyznać, że spieprzył mi życie, co czyni go doskonałym;)

W czasie mojej projekcji w kinie, czym bliżej końca, tym publiczność głośniej się śmiała. Może ten film trzeba było oglądać samemu w ciemnym pokoju?

Nie trzeba :) Widziałam ten film w całkiem jasnym pokoju i nie sama. Mimo niesprzyjających warunków ciary na plecach były. Może publiczność była po prostu w dobrym nastroju i nie chciała, by jakiś horror to zepsuł. ;)

Ja oglądałam w kinie, w sali tak zwanej kameralnej w Białymstoku, która w sumie nieco przypomina mały ciemny pokój, więc może rzeczywiście to jest sposób.

jak la mnie super. tajemniczosc polaczona z horrorem i do tego motyw psychologiczny

Przed erą efektów komputerowych Sadako straszy z tekturowego pudełka.

MRZVA
Blue2012
KasiaKhadraoui
kotskacukru
GARN
exxxpresja
jurrock
dag
dag
Szklanka1979
AniaVerzhbytska