Ostra jazda (2000)

Road Trip
Reżyseria: Todd Phillips

Kiedy jesteś w związku z jedną osobą, a uprawiasz seks z inną... Nie oszukujesz, jeśli mieszkacie w różnych stanach. Nie oszukujesz, jeśli jesteś zbyt wykończony by to pamiętać - jeśli czegoś nie pamiętasz to znaczy, że nigdy się nie wydarzyło. Ale na pewno oszukujesz, jeśli nagrałeś to na video i ktoś przez przypadek wysyła kasetę do twojej dziewczyny. Właśnie to zdarzyło się Joshowi. Odkrywając pomyłkę Josh, jego dwaj koledzy z college′u i jeszcze jeden chłopak z samochodem decydują się na szaleńczą - 1800 mil - jazdę z Ithaca w stanie Nowy Jork do Austin w Teksasie. Josh musi bowiem uratować swój związek.

Obsada:

Pełna obsada

Daję 7, bo mam słabość do "teen movies" a to dobry przedstawiciel gatunku. Przesłanie (dotyczące relacji damsko-męskich i kwestii dorastania = klasyka) nie bije po oczach i ustępuje pola wygłupom. Prym w nich wiodą Seann W. Scott z rozbrajającą mimiką i Tom Green z karykaturalnym wariactwem. Oglądając na zakończenie pracowitego weekendu, bawiłem się świetnie.

Jako osobie lubiącej teen movies/głupie komedie - podobało mi się. Nie jest przesadnie abstrakcyjna czy żenująca (jak np. Freddy Got Fingered czy niektóre sceny z dalszych 'odcinków' American Pie).

MureQ
jakilcz
kojot
unijczok
PedroPT
SuperMarker
psubrat
jango
maxiej
Ambrotos