Rocky 3 (1982)

Rocky III
Reżyseria: Sylvester Stallone
Scenariusz:

Rocky Balboa (Sylwester Stallone) po zdobyciu tytułu mistrza świata wagi ciężkiej razem z ukochaną Adrian (Talia Shire) i synkiem mieszka w komfortowym domu w rodzinnej Filadelfii. Ma na swoim koncie dziesięć efektownych zwycięstw, zawiera intratne kontrakty i zyskuje światową sławę. Jest szanowany i podziwiany, nie słabnie zainteresowanie mediów jego osobą. Jest bardzo bogaty, szczęśliwy, spędza dużo czasu z rodziną i wspiera cele charytatywne. Resztę życia ma zamiar spędzić spokojnie, bez stresów, u boku najbliższych.
Rodzinną sielankę Rocky'ego zakłóca łaknący zwycięstwa bezwzględny i arogancki Clubber Lang (Mr. T), który prowokuje go do walki o tytuł mistrza. Chociaż trener Mickey (Burgess Meredith) uważa, że Balboa powinien z godnością odejść na emeryturę, ten przyjmuje wyzwanie. Przed pojedynkiem w przepychance Mickey zostaje poważnie ranny. Clubber Lang w upokarzający sposób nokautuje Rocky'ego, który przegrywa, tracąc tytuł mistrza świata. Rocky jest zdruzgotany porażką, stracił tytuł mistrza, na domiar złego umiera Mickey.
Poza najbliższą rodziną, jedynie Apollo Creed, jego niedawny rywal, nie pozostawia Rocky'ego. Pomaga mu stanąć na nogi, staje się jego trenerem, doprowadza też do rewanżu z Langiem...

Obsada:

Pełna obsada

TO już zupełnie inny film niż poprzednie części (zwłaszcza pierwsza), to ogląda się go niesamowicie dobrze, oczywiście z lekkim uśmieszkiem ;)

W tej części na deskach leżą właściwie wszyscy: główny aktor, reżyser, scenarzysta (to akurat ta sama osoba), montażysta, charakteryzator itp. Seria o Rockym nigdy nie była wybitna, ale ta część jest akurat wybitnie zła.

robirgen
doktorpueblo
beznazwybez
Michalwielkiznawca
alanos
Fi5heR
liongotie
Mikser
Lamia
jakilcz