Wyrolowani (2008)

Role Models
Reżyseria: David Wain
Scenariusz: ,

Gdy służbowemu samochodowi rozrywkowego Wheelera (Seann William Scott) i sfrustrowanego Dannego (Paul Rudd) grozi odholowanie, bohaterom puszczają nerwy. Kończy się wyrokiem: 30 dni więzienia albo 150 godzin pracy społecznej. Aby uniknąć więzienia, panowie muszą wytrzymać w programie "Starszy brat", w ramach którego dorośli spędzają czas i "przyjaźnią się" z podopiecznymi ogniska wychowawczego. Wheeler musi poradzić sobie z wyszczekanym Ronniem, który "przyjaźń" zaczyna od natychmiastowego oskarżenia o czyny pedofilne. "Przyjaciel" Dannego to z kolei nastolatek, którego życie toczy się wokół cotygodniowych rozgrywek RPG. Różnice charakterów i interesów czwórki bohaterów prowadzą do wielu zabawnych sytuacji. (aiczka)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Nie jest to produkcja, która mogłaby nas skłonić do refleksji, nie jest też to obraz, do którego chcielibyśmy wrócić któregoś dnia. Po prostu obejrzeć i zapomnieć. Opcja ‘nie obejrzeć’ również jest możliwa i nie zrobi to większej różnicy.

Film jest bardzo schematyczny, ale mimo to sympatyczny i zabawny. U mnie ma dużego plusa za pomysł z RPG.

Ten film podobał mi się z trzech powodów. Po pierwsze pokazywał, że zamiana więzienia na cokolwiek innego bywa opłacalna. Po drugie udowadnia, że nawet świat ludzi lekko nieprzystosowanych może być fajny. Po trzecie zawierał solidną dawkę nieskomplikowanego, miejscami śmietnikowego humoru, podawaną w dobrze wymierzonych momentach.

Jak dorosnąć nie dorastając i dogadując się dobrze z dziećmi (ludźmi poniżej 18 r. życia, o., a nie ze swoimi dziećmi, co jak wiadomo, nie jest możliwe z założenia). Nie taki głupi jak by się mogło wydawać (szczególnie po obsadzie ;-)).

zur887
AgaL
PiotrKowalski
jakilcz
PedroPT
agryppa
alwi
karaluh
AlkioneX
MrSmyQ