Rumble Fish (1983)

Reżyseria: Francis Ford Coppola

Rusty James, młody chłopak z Oklahomy, porzucony przez matkę syn alkoholika, podziwia tylko jedną osobę, swojego starszego brata Motora, który jest przywódcą motorowego gangu. Pewnego dnia starszy brat wyjeżdża nie mówiąc nikomu gdzie. Po jego wyjeździe Rusty stara się mu dorównać, kiedy jednak, podczas bójki, zostaje raniony nożem przez Biffa, w jego obronie staje Motor. Musi się teraz opiekować bratem. W trakcie spotkań zacznie opowiadać Rustyemu o swojej podróży do Kalifornii i spotkaniu z matką.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Wieloznaczny film o wolności, walce ze stereotypami i niodwracalności ludzkich historii. Genialne motywy muzyczne tworzą trochę surrealistyczny klimat. Rourke w najwyższej formie.
"If you're going to lead people, you have to have somewhere to go."
Filmowy diament !

Plejada sław jaka pojawia się w tym filmie w połączeniu z ich młodym wiekiem nasuwa porównanie z Last Picture Show. Ale Coppoli nie udało się stworzyć kultowego klasyka mimo że bardzo się starał: manieryczna gra aktorów, wizjonerskie zdjęcia, klimatyczne muzyka i... fryzury z lat 80tych, przez które nie mogą za nic traktować The Motocykle Boya na równi z 10 lat młodszym Easy Riderem. Ale to fajny film, mimo to.

To bardzo subiektywna ocena - ale zapadł mi w pamięć o wiele mocniej niż Ojciec Chrzestny. Być może z powodu tak niewielu środków jakie w tym filmie zostały wykorzystane

GARN
Ambrotos
agryppa
dcd
dcd
jango
Lamia
mariamcieslak
wojtekacz
gatoenlasnubes