Historie kuchenne (2003)

Salmer fra kjøkkenet
Reżyseria: Bent Hamer

Naukowcy z Instytutu Badań Domowych w kuchni szwedzkich kawalerów... Nadchodzi czas na poznanie ich nawyków i zwyczajów. Głównymi bohaterami tej pełnej absurdalnego humoru komedii Benta Hamera są Folke, ekspert z Instytutu i Izak, żyjący na odludziu samotnik, obiekt badań naukowca. W miarę trwania eksperymentu ich relacje stają się coraz bardziej napięte. W końcu obaj łamią zasady przyjęte przez Instytut, co prowadzi do zaskakujących sytuacji.

Obsada:

Pełna obsada

Śmieszny jak nasz strach.

Film sprytnie stylizowany na lata 60. Zabawna norweska komedia. Humor tu polega na niuansach w relacjach między ludźmi. Reżyser obśmiewa ludzkie wady. Ale to chyba taki czarny humor... a cały film wydał mi się sentymentalny, ale w dobrym znaczeniu tego słowa.

ciepły film, ale ze wszech miar przeciętny

Nie lubię kina skandynawskiego, bo jaki klimat takie filmy. Takie z resztą są też książki i muzyka. Na szczęście od każdej reguły są wyjątki. Nie nazwałbym tego filmu komedią i szczerze powiedziawszy nie uśmiałem się na nim do łez, a raczej uśmiechnąłem pod nosem. Fenomenalna scena z grą na pile!

Jak dobrze być kawalerem. Nie trzeba przemierzać kuchni według określonego schematu.

Słodko-gorzki film o samotności, przyjaźni, skomplikowanych ścieżkach relacji międzyludzkich. Trochę komedia, trochę dramat, a w całości dobre skandynawskie kino.

Dwoje ludzi, absurdalna sytuacja, nieprzyjemny system i ciągły śnieg za oknem. Gorzka komedia o dziwnych przypadkach, które pozwalają sie rodzić najdziwniejszym przyjaźniom.

W tym filmie prawie nic się nie dzieje i zaskakująco przyjemnie się to ogląda.

moch
MonikaMazurkowna
Michalwielkiznawca
Szklanka1979
MureQ
VacoVolare
dcd
dcd
psubrat
midnight94
wildisthewind