your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Gorączka sobotniej nocy (1977)

Tytuł oryginalny: Saturday Night Fever

Reżyseria: John Badham

Tony jest sprzedawcą w sklepie z farbami na Brooklynie, ale nocą przemienia się w niekwestionowanego króla tanecznego parkietu. Każdej soboty zakłada koszulę z wykładanym kołnierzem, szerokie spodnie, buty na koturnie i rusza do jedynego miejsca, w którym nie jest traktowany jak biały śmieć, ale jak bóstwo. Jednak w tle, gdzieś w ciemnościach nocy, z dala od dyskotekowych świateł i błyszczących kul, rozgrywa się dramat miłosnych zawodów, rozczarowania i przemocy.

Obsada:

Krzysztof Osica Krzysztof Osica napisał o Gorączka sobotniej nocy

Podejrzewam, że po jakimś czasie jedyne wspomnienie jakie pozostaje z "Gorączki sobotniej nocy" to John Travolta w dzwonach, jednak w tej produkcji jest coś więcej. Bynajmniej nie chodzi mi o muzykę Bee Gees i wątpliwej urody zdjęcia (mamy do czynienia z Bursztynową Komnatą weselnych kamerzystów), a o fakt, że spod tanecznego love story wyziera dramat społeczny. Wszyscy bohaterowie są w jakiś sposób przegrani, złamani, albo niedopasowani, taniec nie jest dla nich ratunkiem, a co najwyżej kolejną [...] Przeczytaj całość

6 gwiazdki

Aika Aika napisała o Gorączka sobotniej nocy

Przed obejrzeniem nie czytałam wiele o tym filmie. Znając pochodzące z niego przeboje i ogólną tematykę (taniec), spodziewałam się lekkiego filmu muzycznego. Tymczasem okazało się, że to kawał ciężkiego, szarpiącego psychikę kina obyczajowego. Bardzo dobry film.

7 gwiazdki

umbrin umbrin napisał(a) o Gorączka sobotniej nocy

Po seansie wskakujesz w dzwony i śmigasz na parkiet bez gadania

7 gwiazdki

thaklos thaklos napisał o Saturday Night Fever

This is a surprisingly deep coming of age film that features some fantastic dancing that I can respect regardless of the musical genre it's set to. The plot is certainly rote, but manages to be oddly emotional considering how many times this kind of tale has been told.

7 gwiazdki

aniazsk aniazsk napisała o Gorączka sobotniej nocy

Rewelacyjny Travolta w kultowym filmie o młodzieży ery disco. Do tego muzyka Bee Gees. Polecam.

9 gwiazdki