Piła (2004)

Saw
Reżyseria: James Wan
Scenariusz: ,

Dwóch nieznających się mężczyzn budzi się w nieznanym im miejscu wyglądającym jak prehistoryczna łazienka. Spanikowani szukają drogi ucieczki i wyjaśnienia tego wszystkiego. Niestety nie mogą zdołać zbyt wiele, gdyż ich stopy są przymocowane na wielkie metalowe łańcuchy do ściekowych rur. Obydwoje znajdują w swoich kieszeniach małe kasetki. W akcie desperacji próbują zdobyć odtwarzacz, który znajduje się... w ręce trupa leżącego na środku łazienki. Niestety to dopiero początek. Psychopatyczny głos dochądzący z kasetki zaczyna ich szantażować, a stawką jest życie. Czy któryś z nich posunie się do tego, by zabić dla życia swojej rodziny i siebie samego?! Kto jest psychopatą?!

Obsada:

Pełna obsada

Dość obrzydliwe, ale jeszcze dobre. Na wieczór ekstremalny.

W sumie chyba jeden z najlepszych przedstawicieli kina gore: nie epatuje zbędną juchą, aktorstwo akceptowalne, fabuła składa się do kupy: jeśli tylko nie będziecie oczekiwać zbyt wiele, powinniście być usysfakcjonowani. Mnie ani nie wciągnął, ani nie przeraził, ale przynajmniej nie zostałem również zanudzony.

Chyba nigdy nie widziałem filmu, w którym za materiał wyjściowy posłużyłby tak frapujący pomysł i który posiadałby równie zaskakujący twist w końcówce, ale w którym wszystko pomiędzy prologiem a epilogiem byłoby tak fatalnie pomyślane i zrealizowane. Niekończące się retrospekcje wespół z epileptycznym montażem zabijają napięcie sprawniej niż główny psychopata swoje ofiary. Liczne żałosne momenty (np. morderca w masce świni) rzucają wyzwanie widzowi: Śmiać się czy przedwcześnie zakończyć seans?

Dość paskudny ,jak cała seria... brak konkretnej fabuły, tylko przemoc ,krew i masakra oraz starania reżysera ,aby ubrać to wszystko w jakiś głębszy sens,którego ja osobiście nie widzę...porażka.

bartje
duzulek
redo123
Pawkokrol
Konfucjusz70
domowekonto69
dudssoon
kotskacukru
Blue2012
KasiaKhadraoui