Polowanie na czarownice (2011)

Season of the Witch
Reżyseria: Dominic Sena
Scenariusz:

Kultowy reżyser takich filmów jak Kalifornia i 60 sekund po raz kolejny we współpracy z Nicolasem Cagem oraz charyzmatycznym Ronem Perlmanem przedstawiają tajemniczą i mroczną historię. XIV-wieczni rycerze eskortują młodą dziewczynę podejrzaną o czary do miejsca, gdzie ma zostać poddana egzorcyzmom. Efekty specjalne czynią ten film prawdziwym widowiskiem.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Słaby film, szkoda czasu i pieniędzy.

Całkiem przyjemny obraz, choć amerykański zapał do batalistyki staje się już nużący.

Spodziewałem się czegoś lepszego.

Nicolas Cage jest taki biedny. człowiek umartwienie, ascezą wschodnią. oto jego kolejna odsłona: krzyżowiec-oddający-życie-za-wiarę-dla-dobra-ludzkości (patetycznie)

Poza pierwszymi scenami bitew krzyżowych nie widziałem w filmie "kiczu" który zapowiadano. Postać czarownicy/demona bardzo fajnie zagrana. Przeczytaj spoilery +

Co za DEBIL, po prostu patentowany KRETYN.

Spoiler - istnieje takie słowo. I tak, można go używać za darmo.

sorrry... jeśli się da to niech jakiś admin usunie. Nie pomyślałem w ten sposób.

Admin wyedytował, znaczy wziął spojler w odpowiedni tag - jak ktoś będzie chciał zobaczyć, to zobaczy. Ale możesz to zrobić samodzielnie, instrukcja tagowania spojlerów tutaj a prawo do edycji własnych komentarzy to Twoje święte prawo ;)

nom, jutro idę na ten film.pzdr

Esme - nie mogłem nigdzie znaleźć opcji "edytuj" ;(

A tak, w przypadku krótkich recenzji to bardziej skomplikowane - możesz je edytować tylko ze strony filmu, w tym wypadku stąd. To trochę mało intuicyjne, mam nadzieję, że w najbliższym czasie się to zmieni...

Się zmieni, się zmieni.

Sorry za ten tekst ale akurat się przygotowywałem mentalnie do tego filmu a tutaj taki zonk. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło: proponuję zacząć osobny wątek na temat tego ile fabuły można zdradzić w recencji. Bo ostatnio parę było takich recenzji czy notek, gdzie praktycznie opisany byl caly film.

Tworzenie wątków jest chyba opcją dostępną dla każdego (;

NUDA. Jednym słowem. Żałuje ze straciłem te 1,5h. Nawet nie będę się rozpisywał.

Mroczne bory i klasztory, zaraza, czarownice i rozczochrani krzyżowcy. Poziom głupoty raczej wysoki, ale klimat daje radę. Duet Cage'a z brzydalem Perlmanem sympatyczny, choć Cage'owi znów grać się za bardzo nie chce. Oceniam liberalnie, bo jak zwykle w dobrym towarzystwie to i sucharki smakują jak kawior.

Reżyseria do bani. Bo gdyby była dobra to by Nicolas Cage grał czymś więcej niż miną zbitego psa i miną bardzo mocno zbitego psa. Ładne zdjęcia niezły montaż. Przy odrobinie dobrej woli można wczuć się w klimat.

BlonD1E
krzysztofek1003
kotskacukru
Michalwielkiznawca
Fi5heR
MureQ
grandar
niebieskiptak
liz29
typix