Sekretarka (2002)

Secretary
Reżyseria: Steven Shainberg

Nieśmiała dziewczyna dostaje pracę u szanowanego prawnika. To co dzieje się później zdecydowanie nie odpowiada już schematom, ale zarówno nieśmiałość dziewczyny jak i reputacja prawnika zostaje wystawiona na próbę.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Piękny film o miłości :)

Zaskakująco dobry film jak na plakat, sugerujący prymitywny podtekst seksualny. Tymczasem film ma atmosferę (także wizualną) rodem z Amelii albo Almodovara, co jest wielkim plusem. Niestety scenariusz trochę zawodzi i od pewnego momentu nie czuć już emocji - sprawa się wyjaśnia i nie szokuje więcej.

Wielce niestandardowa romantyczna komedia o związku masochistycznej sekretarki z szefem sadystą. Nieźle nakręcona i zagrana. Jeśli na randkę, to tylko po konsultacjach. :)

Już dawno nie podobał mi się tak niejednoznaczny film. Naprawdę dziwna rzecz, chodzi za człowiekiem długo po tym, jak się obejrzało. Świetnie zagrany, z oryginalnym scenariuszem, plastyczny, intrygujący, chwilami oniryczny, drażniący, mądry, przewrotny, odważny...

Gdzieś przeczytałem określenie "komedia psychoerotyczna". Wydaje się, że pasuje doskonale. Dodałbym jeszcze "thriller". Napięcie psychologiczne, erotyzm, doza perwersji -- kojarzy się z filmem "Seks, kłamstwa i kasety wideo". Komedia? Hm... Raczej lekko prowadzona opowieść.

Ten film jest zwyczajnie zbyt oryginalny, by go zignorować.

Szklanka1979
Agni
dobrawrozka
aneczka840
liongotie
liz29
Urbino
Gamec
niebieskiptak
Horracy