your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Seed (2007)

Reżyseria: Uwe Boll

Seed jest maniakalnym mordercą. Zabił już wielu ludzi, ale na jego nieszczęście został schwytany i skazany na śmierć na krześle elektrycznym. Wtem zostaje ustanowione nowe prawo: skazaniec, któremu uda się przeżyć po trzech próbach uśmiercenia go na krześle, zostaje wypuszczony na wolność i zostanie oczyszczony z zarzutów. Niespodziewanie Seedowi udaje się przeżyć. Naczelnik więzienia boi się jednak wypuścić na wolność seryjnego zabójcę, dlatego prosi, będącego przy egzekucji lekarza, by spisał jego akta zgonu, po czym żywcem zakopują Seeda w ziemi. Ten nadludzkim wysiłkiem, wygrzebuje się z niej i żądny zemsty pragnie zabić tych, którzy skazali go na śmierć.

Obsada:

Ambrotos Ambrotos ocenił(a) Seed

6 gwiazdki

MureQ MureQ ocenił(a) Seed

2 gwiazdki

michuk michuk dodał(a) zwiastun filmu Seed

Trailer: Seed

Chris Kotremba Chris Kotremba ocenił(a) Seed

6 gwiazdki

skibbi skibbi ocenił(a) Seed

6 gwiazdki

Airbolt Airbolt ocenił(a) Seed

6 gwiazdki

1923 1923 ocenił(a) Seed

7 gwiazdki

Samuel Samuel ocenił(a) Seed

3 gwiazdki

michuk michuk dodał(a) zwiastun filmu Seed

Trailer: Seed

michuk michuk napisał(a) o Seed

Oh it's so dark! Almost as dark as Max Seed's soul. With all the dark scenes in which you cannot see anything but the darkness... it's a clear tribute to Andrzej Wajda's classic: "Kanal". Also dark as hell. And it's non-linear narration is just like Tarantino's flicks. And there is even a get-out-of-grave scene stolen from Kill Bill! And it's got an island, just like in the latest Scorsese. Wait, actually, Seed was released before it. Martin, how could you do this to me??

3 gwiazdki

michuk michuk napisał(a) o Seed

Morał z historii jest oto taki: byś Uwa Bolla unikał Bo łacno możesz stracić rozsądek - chyba że jesteś radykał. Lecz jeśli musisz już go oglądać gdy się okazja nawinie, Pomyśl, czy jesteś takim twardzielem, żeby się równać z Max Seedem!

3 gwiazdki

Esme Esme napisał(a) o Seed

Poznajcie mojego pierwszego Uwe Bolla. Tam gdzie nieoświeceni twórcy operują światłem, on woli wirtuozerską grę ciemnością. Tam gdzie inni są niewolnikami chronologii, on woli twórczy chaos, który pobudza szare komórki. Ten, kto wymyślił głupią regułę zamykania wątków w zakończeniu filmu, musi właśnie przewracać się w swym płytkim grobie. Innowacyjne, intelektualnie prowokujące dzieło. Plus 1 punkt za naprawdę ładne zdjęcie wyspy (szt 1) i wdzięczny gest nerwowego zapalenia papierosa (szt 1).

3 gwiazdki

steelman steelman napisał(a) o Seed

To że film jest zrobiony lepiej niż The Room jeszcze nie znaczy, że warto go oglądać.

2 gwiazdki

Mashtre Mashtre napisał(a) o Seed

Według mnie jeden z najgorszych filmów Uwe Bolla. Zamiast bać się, to śmiałem się do rozpuku z głupoty fabularnej i dennej gry "aktorskiej". Nie polecam

2 gwiazdki