your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Seksmisja (1984)

Reżyseria: Juliusz Machulski

Akcja filmu rozpoczyna się w sierpniu 1991 roku. Telewizja transmituje epokowy eksperyment. Maks i Albert, dwaj śmiałkowie dobrowolnie poddają się hibernacji. Budzą się dopiero w roku 2044. Od opiekującej się nimi doktor Lamii dowiadują się, że w czsie ich snu wybuchła na Ziemi wojna nuklearna. Jednym z jej efektów było całkowite zniszczenie genów męskich, w związku z czym są obecnie prawdopodobnie jedynymi mężczyznami na planecie. Niebawem wszakże uświadamiają sobie, że żyją w całkiem sztucznym, ulokowanym pod ziemią świecie, a na domiar złego stali się królikami doświadczalnymi w rękach ciekawskich ich odmienności niewiast... (opis dystrybutora)

Obsada:

krzychsto krzychsto napisał o Seksmisja

To najlepszy Film

MonaLiza781 MonaLiza781 napisała o Seksmisja

Klasyka

lunaris lunaris napisał(a) o Seksmisja

Jak na tamte czasy i na to że jest to produkcja polska która wówczas była w powijakach - rewelacyjny film! Od tamtego czasu niewiele się zmieniło w naszej kinematografii i niewiele się ona rozwinęła. Klasyka :) Polecam :D

10 gwiazdki

rafl11 rafl11 napisał o Seksmisja

Oglądałem trzykrotnie i z pewnością obejrzę ponownie. Klasyka polskiego kina. Szkoda, że teraz polskie filmy nie są tak dobre jak kiedyś.

10 gwiazdki

Tityron Tityron napisał o Sexmission

A world without men. Hot topic. Would there indeed be no wars? Would lesbianism be the rule or would women take pills to kill their sexual drive? Are men necessary for an economy to prosper? Are there such things as manly values that are needed for the human species to perpetuate? Once more I had high expectations reading the synopsis and I was disappointed. This movie has its aficionados and I agree it has a certain style. However I personally think this movie deserves a modern remake with some [...] Przeczytaj całość

5 gwiazdki

robertar robertar napisał(a) o Seksmisja

'Kopernik była kobietą'!

9 gwiazdki

gosc gosc napisał(a) o Seksmisja

duza misja ladne plenery za malo biustow ale film OK pozdro dla kinomaniakof z deszczowego cycowa

aga31 aga31 napisał(a) o Seksmisja

Po prostu genialny.

10 gwiazdki

Semprini0 Semprini0 napisał(a) o Seksmisja

Film bardzo dobry. Pokazuje, trochę z przymrużeniem oka, co stałoby się, gdyby na świecie były tylko kobiety i one nim rządziły. Myślę, że byłoby znacznie lepiej :)

8 gwiazdki

BlueHead BlueHead napisał(a) o Seksmisja

Kiedy film wchodzil na ekrany kin, w naszym kraju panowaly ciemne sily. Nie do konca bylo wiadomo czy premiera sie odbedzie. Jak na tamte czasy i socjalistyczny budzet wykonanie filmu jest swietne. Nie musze sie rozwodzic nad jakoscia gry aktorskiej i pomyslowym scenariuszem. Nie czesto powstaje taki film.

10 gwiazdki

fitek77 fitek77 napisał(a) o Seksmisja

Najlepsza Polska komedia z rewelacyjne grą Jerzego Sztura

10 gwiazdki

anek24 anek24 napisał(a) o Seksmisja

Kiedyś to robili filmy... Polacy do pewnego czasu potrafili stworzyć naprawdę fantastycznie śmieszne komedie, mieli pomysł i świetne scenariusze...

10 gwiazdki

Tyfus Tyfus napisał(a) o Seksmisja

Chyba najlepsza komedia.

10 gwiazdki

bartsmart bartsmart napisał(a) o Sexmission

One of the best Polish movies I have ever seen.

10 gwiazdki

kika kika napisała o Seksmisja

Za lat kilka "Seksmisja" będzie obchodziła swoje 30 lecie. Nie zaszkodziło to jednak filmowi. Każdy kto oglądał raz chętnie wraca kolejny i kolejny. Jak dla mnie obowiązkowa pozycja filmowa w kolekcji filmomaniaków.

10 gwiazdki

Anna Anna napisał(a) o Seksmisja

Dialogi pozostały w pamięci do dziś. Pomysł o jaki teraz trudno w polskim kinie zdominowanym przez ekranizacje lektur. Można oglądać po kilka a nawet kilkanaście razy i zawsze znajdzie się jakiś smaczek.

YTI YTI napisał(a) o Seksmisja

śmieszny a poza tym dobry pomysł. film zawsze na czasie

10 gwiazdki

lubiekino lubiekino napisała o Seksmisja

Świetna polska satyra na świat rządzony przez kobiety. Niby nic nowego, bo już starożytni Grecy uważali, że to zabawne :-), ale ... Przede wszystkim to się ogląda dla aktorów: Stuhra i Łukaszewicza.

9 gwiazdki

olativa olativa napisał(a) o Seksmisja

Klasyka polskiego cytatu.

10 gwiazdki

mikeZ mikeZ napisał o Sexmission

The special effects are funny by todays standards, but the story remains true. 2 guys get caught up in post-appolicatal circumstances, instead of having sex with everyone they (which 1 one wants) the human spirite comes alive in the end. Funny! A cult film indeed.

8 gwiazdki

pokaż więcej