Senność (2008)

Sennosc
Reżyseria: Magdalena Piekorz

„Senność” to opowieść o ludziach, którym życie zaczęło przeciekać przez palce, którzy zapadli w rodzaj emocjonalnego letargu i choć żyją, nie żyją naprawdę. Znakomity młody pisarz dokonał niewłaściwego wyboru życiowej drogi brnąc w emocjonalna pułapkę, z której nie umie znaleźć wyjścia. Utalentowana aktorka cierpiąca na narkolepsję zamknięta w swym luksusowym domu podejrzewa męża o zdradę. Wreszcie początkujący lekarz nie potrafi wydobyć się spod opiekuńczych skrzydeł rodziców i zacząć żyć na własny rachunek. Zbieg okoliczności sprawia, że drogi tych wszystkich ludzi przecinają się.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

nie powala na kolana ale ciekawie sie ogląda, sporo przeplatanych wątkow

Świetna galeria typów ludzkich i jednego psiego (piękny biszkopcik). :) Widać od razu, jak dobrym tandemem są Piekorz i Kuczok, chociaż „Senność” nie jest aż tak dobrym filmem jak "Pręgi”.

Film o ludziach i ich życiu o codzienności bardzo ambitne kino.

Musze przyznac ze spodobal mi sie film, a glownie ze wzgledu na spsob ukazania
bardzo zwyczajnych, codziennych i czasami tych trudnych problemow z jakim zmaga sie wielu ludzi

Zaczyna się całkiem przyzwoicie. Niestety, potem jest już gorzej. Oglądając miałem wrażenie, że scenariusz jest na siłę dramatyzowany. Podobnie zostali poprowadzeni aktorzy - większość wypadła zbyt "aktorsko", nienaturalnie. Jedyną postacią, która mnie przekonała była żona Roberta w wykonaniu Joanny Pietrzak. Przy napisach końcowych nie byłem pewien, czy obejrzałem fabułę czy tylko kolejny odcinek jakiegoś polskiego serialu obyczajowego.

Bałem się, że z uwagi na obsadę i późną porę seansu ogarnie mnie tytułowa senność, ale o dziwo aktorzy, którzy wcześniej mnie drażnili, tutaj wypadli całkiem znośnie. Dodatkowo obiecująca pierwsza część dawała nadzieję na ciekawe rozwinięcie i finał. Niestety jedynie historia filmowego Roberta się obroniła, reszta najzwyczajniej rozczarowała.

Film jest fajny xzsami naciagany swietna gra aktorska

Kożuchowska powinna po te roli zostać wystrzelona poza orbitę ziemską.

Nietutejszy
Iceman
bartje
Szklanka1979
matadu
param
peeroog
dobrawrozka
halunke
VacoVolare