Serpico (1973)

Reżyseria: Sidney Lumet
Scenariusz: ,

Frank Serpico kończy studia policyjne jako prymus. Kiedy obejmuje pierwszą pracę w jednym z nowojorskich komisariatów, usiłuje przełożyć zdobytą teorię na język praktyki. Tu jednak od razu napotyka ogromne trudności. Wszędzie szerzy się korupcja. Biorą nie tylko szeregowcy, ale i ich szefowie; łapówkarskie nici wychodzą daleko poza komisariat. Koledzy i przełożeni próbują go przeciągnąć na swoją stronę. Gdy nie ulega robią wszystko by go zniszczyć.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Wspaniała rola Pacino. Lumet to reżyser kapitalny.

Porządny film z jeszcze lepszą (nawet jeśli nie odbiegającą specjalnie od wizerunku) rolą Pacino. Minusy tylko względne - po prostu od tego czasu poprzeczka została znacznie podniesiona. Zresztą wolę nawet 3 lata wcześniejszego Francuskiego Łącznika.

Po latach wciąż świetnie się ogląda. Znakomita reżyseria Lumeta i wybitne aktorstwo Pacino, w roli jedynego uczciwego gliniarza.

Film godny polecenia. Z jednym ale. Otóż, Serpico często zmienia miejsca pracy, poznaje różnych ludzi. Zanim zdążymy oswoić się z obecnością nowego bohatera, on gdzieś znika i pojawiają się inni, których czeka podobny los. Wprowadza to straszne zamieszanie.

verdiana
duzulek
Konfucjusz70
bartje
beznazwybez
Michalwielkiznawca
NarisAtaris
Szklanka1979
AniaVerzhbytska
PiotrKowalski