Sexy Beast (2000)

Reżyseria: Jonathan Glazer

Ex-gangster Gal Dove (Ray Winstone) po wycofaniu się z "branży" przenosi się z ukochaną żoną Deedee (Amanda Redman) na Cosfa del Sol, gdzie prowadzą spokojne, idylliczne życie. Prawdziwy raj na ziemi. Pewnego dnia zostaje ono poważnie zakłócone. Do ich domu przyjeżdża Don Logan (Ben Kingsley), słynąca ze swego szaleństwa i bezwzględności postać z kryminalnej przeszłości Gala. Przybywa, by namówić, czy raczej zmusić naszego bohatera do powrotu do Londynu i wykonania ostatniego wielkiego skoku. Jest to jednak ostatnia rzecz, jaką Gal Dove chciałby zrobić. Nie ma zamiaru zagrozić swej utopii i wymarzonemu stylowi rycia. Odmienne punkty widzenia prowadzą bohaterów do gwałtownej psychologicznej konfrontacji, poprzez spektakularny podwodny napad na bank, w którym Gal ryzykuje wszystko, by ocalić swą idyllę i kobietę, którą kocha nad życie.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

To mój ulubiony film z gatunku gangsterskiego, bo gangsterki tu prawie nie ma, a znalazłyby się nawet elementy antygangsterskie.
Pierwszorzędne postacie, sprawne dialogi i atmosfera palce lizać.

Świetnie zagrana i sfilmowana, choć chwilami nieco przegadana opowieść o gangsterze, który nie chce wziąć udziału w ostatnim skoku. Fajny, angielski klimat.

Esme
grzybowzky
tengrzegorz
jakilcz
antblant
psubrat
wujek_bogdan
papacott
jango