Cienista dolina (1993)

Shadowlands
Reżyseria: Richard Attenborough

C.S. Lewis to postać autentyczna, autor książek dla dzieci o tajemniczej krainie Narnii. Lewis wykłada, pisze książki, spotyka się z kolegami w miejscowym pubie i nie żąda od życia niczego więcej. Kiedy wyraża zgodę na spotkanie z wielbicielką swojej prozy, amerykańską poetką Joy Gresham, nie domyśla się, jak wielką niespodziankę szykuje dla niego los...

Obsada:

Pełna obsada

Bardzo trafiona rekomendacja filmastera. Piękny film, wspaniałe role Hopkinsa i Winger.

Jeden z najpiękniejszych filmów, jakie kiedykolwiek widziałam - a widziałam go tylko raz i odtąd nie mogę nigdzie go znowu namierzyć. :( Przepięknie zrealizowany, cudowny montaż. Ten film jest o niebo piękniejszy niż książki Lewisa.

Zrobić dobry firm o rzeczach ważnych jest bardzo trudno.

Kapitalni Winger i Hopkins, świetne dialogi.

Niestety film przecieka między palcami. A gdyby brakło Hopkinsa byłby raczej nie do obejrzenia. Dialogi zbyt często robią wrażenie zbitki aforyzmów.

Jak dotąd jest to jedyny film, przy którym się poryczałam. A że mnie do płaczu doprowadzić trudno, więc niech to służy za najlepszą rekomendację. No i może jeszcze to, że dzięki temu obrazowi Hopkins stał się jednym z dwójki moich najulubieńszych aktorów.

pierwszy film rekomendacji filmastera :-)
bardzo smutny. polecam.

Do bólu brytyjski.

Szczególnie biorąc pod uwagę to, że produkcji amerykańskiej.
Humor ma fajny... ;)

Płytki jak kazania w kościele.

Marudzisz. Ja tam w ciągu całego życia z zaciekawieniem słuchałem dokładnie 11 kazań, więc wcale nie jest tak źle jak mówisz - ja tym kazaniom dałbym co najmniej 8/10 (2 punkty straty za te kilkaset na których zdarzyło mi się przysnąć... ;) )

Wzruszająca opowieść o Przyjaźni i Miłości, Życiu i Śmierci... Po prostu...

Konfucjusz70
Upaithricfe
moch
verdiana
Lamia
kajag
NarisAtaris
jakilcz
magdaone
moraw