Czas (2006)

Shi gan
Reżyseria: Ki-duk Kim

Seh-hee i Ji-woo od lat są kochankami. Kochają się, ale Seh-hee robi się zazdrosna, kiedy Ji-woo pewnego dnia zaczyna interesować się inną kobietą. Kiedy jednej nocy dochodzi między nimi do zbliżenia, Ji-woo nie może tego zrobić. Wtedy Seh-hee mówi mu, żeby wyobraził są kobietę sprzed paru dni. Pomysł skutkuje. Rodzi to wiele problemów i powoli ich związek zaczyna się rozpadać. Kiedy pewnego dnia Seh-hee znika, Ji-woo czuje się okropnie, ale po pewnym czasie stara się o niej zapomnieć. Tymczasem Seh-hee w tajemnicy przed nim poddaje się operacji plastycznej...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

W trakcie seansu targały mną sprzeczne odczucia. Reżyser znowu podejmuje ciekawy temat i zmusza do refleksji, ale robi to używając średnio atrakcyjnych "rekwizytów". Miałem kłopot z bohaterami, którzy mnie irytowali. Nie wyczuwałem też, specyficznej dla wcześniejszych dokonań Ki-Duk Kima, atmosfery.
Niezłe, ale mnie nie porywające kino.

Jako ciekawostkę dodam, że pełne wydanie DVD z filmem znalazłem w koszu z przecenami w piaseczyńskim oszą, a cena wyniosła zawrotne 6 PLN!

magmik1319
Szklanka1979
AniaVerzhbytska
Nevon
agryppa
dcd
dcd
inheracil
novacausekey
jango
moch