Shrek 2 (2004)

Druga część przygód Shreka, gdzie do akcji niespodziewanie wkrada się dzięki Ojcu Fiony nasz kochany kiciuś Kot w Butach, z pocztaku jest on nieprzychylne Shrelosu sprawia kowi jednak zrzadzenie losu sprawia, że zaprzyjaxniaja się i tutaj zaczyna sie przygoda.;)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

genialnie dobrana muzyka, duza dawka humoru, swietny film zeby sie odstresowac:)

Już słaby, ale nadal jeszcze broniący się film z serii. Ale ratuje go tylko postać Kota w Butach. Można się bawić w nawiązania do Hollywood i śmiać z młodych par, jednak szybko się to przejada.

smieszny film, bardzo fajny

I część bardziej przypomina bajkę dla dzieci. Mniej tu odniesień do literatury, mniej odniesień do innych filmów (a jeśli są, to do filmów głównie dla dzieci, np. do "Spidermana"), mniej też humoru. Niektóre smaczki zostały powtórzone (np. Fiona walcząca matrixowo).

Nie jest dobrze Bob, nie jest dobrze.

Film dla dzieci z akcją w tempie teledysku. Sporo nowych pomysłów i waleczny kot w butach sprawiają, że warto zobaczyć, chociaż to druga część.

Nic nie pobije pierwszej części... a już tym bardziej kolejne, niestety. Shreka znają wszyscy, ale jego druga część jakoś mniej bawi.

Shrek drugiej świeżości. Momentami całkiem zabawny. Do oglądania w czasie świąt i na przyjęciach z rodziną lub przyjaciółmi.

No co tu dużo mówić... Klasyka. Słabsze od jedynki, ale trzyma poziom. No, i ładna animacja. ;)

Świetne poczucie humoru, wartka akcja - ale ja wolę pierwszą część :)

To nie to samo co Shrek 1. Druga część już tak nie zaskakuje, nic nowego się nie pojawiło. No, ale w gruncie rzeczy to fajna bajka.

Gdyby zupełnie niepotrzebne wulgarne niesmaczne wstawki to byłby całkiem fajny film dla dzieci.

Dobra kontynuacja, wbrew moim oczekiwaniom nie jest ani trochę mniej zaskakująca niż część pierwsza.

bardzo sympatyczny film familijny

Każda kontynuacja to jeżdżenie po poprzedniku jak po starej kobyle i zbijanie kasy. No - prawie każda...
Wiadomo, że bohater zyskał grono oddanych fanów, którzy pójdą nabijać kabzę nawet na "Shrek 39"

Hahaha, rewelacja! kocham Shreka!

Niezły ,ale 1 część lepsza.Zdecydowanie1

gorszy od pierwszej czesci TO juz nie to

Oto jak upada legenda pierwszego Shreka. Z niebanalnej, pełnej humoru animacji otrzymujemy kontynuacje, która też jest niebanalna (miejscami), pełna humoru, ale TO JUŻ BYŁO, i nie potrzebowałem drugiego Shreka w moim życiu.

Trochę gorsza kontynuacja animacji o przygodach Shreka. Wspaniałe polskie dubbingi

Nie tak baśniowy jak Shrek 1, ale intryga jest dość fajna :-)

sequel dobrego filmu animowanego opowiadającej o potworze ktory wydaje sie bardziej ludzki niż sami ludzie

Spoko film :d. tak samo jak 1 i 3; ]

za moich czasow takich bajek niebylo,,,,,

Spoko, filmik .

super animacje, zabawne dialogi

Autorzy niestety zapomnieli po co stworzono pierwowzór, więc pieniążki przypomniały, że można bohaterów pokazać po raz drugi. Tylko po co?

No i juz do dupy ta czesc...

Jedynka była lepsza, brakowało tutaj niepowtarzalnych tekstów z pierwszej częsci

miło obejrzeć dobrą bajkę :)

Animacja włosów a la L'Oreal wymiata.

A wiesz, że ta scena wyszła im przypadkiem? Po prostu chcieli się pochwalić, co mogą zrobić z włosami, w odróżnieniu od pierwszej części i sztywnych hełmów na głowach.

Tak, właśnie dlatego ją tu wymieniam. Historia nie przebija pierwszej cześci, ale animację dużo lepsze.

Myślałam, że doceniasz w tym momencie humorystyczny wymiar sceny :)

Film błyskotliwy, pełen postmodernistycznych cytatów. Jest to zarazem dziełko "z przesłaniem" - o tym jak trudne bywają relacje z teściami i że oboje małżonkowie muszą z rodziców "wyrosnąć". W przeciwnym wypadku związkowi grozi klęska (patrz: Książe i jego mamusia Dobra Wróżka)

Shrek 2- sam tytuł jest recenzją, po obejrzeniu pierwszej części nie rozczarowałem się.

rozrywka łatwa i przyjemna ale i tak to tylko rozrywka. Już nawet nie pamiętam fabuły.

Shrek2 to zabawny i pouczający film nie tylko dla najmłodszych. W drugiej części nadal cieszą liczne nawiązania do innych filmów i kultury popularnej. Odwracanie schematów disnejowskich produkcji ciągle bawi. Jednak tym razem postmodernistyczna gra motywami i doskonałość techniczna animacji zaczyna dominować nad fabułą i przesłaniem. Niestety Shrek 2 podzielił los wielu innych sequeli, nie wnosi nic odświeżającego, eksploruje temat, który po jakimś czasie musi się w końcu zużyć.

Pytanie do pouczający, jest tu jakiś morał, przesłanie, coś w tym stylu? Dawno oglądałem i nie pamiętam. Czy to przypadkiem nie w tej części są słynne shrekowe żarty o pierdzeniu?

Oczywiście, że jest przesłanie: „Dobrze widzi się tylko sercem, prawdziwe piękno kryje się w środku” itp. Fiona woli mieć brzydkiego, ale za to kochającego męża, a nie księcia z bajki, który jest przystojny, ale zarozumiały. Gdy Shrek dzięki eliksirowi Wróżki Chrzestnej zmienia się w przystojnego mężczyznę Fiona wybiera tzw. piękno wewnętrzne i woli pozostać ogrzycą, i mieć za męża ogra, niż hołdować kanonom piękna wyznaczanym przez popkulturę - której niemal że demonicznym wcieleniem jest właśnie Wróżka Chrzestna - jej fabryka, to fabryka marzeń - Hollywood (zresztą miejsce akcji - Zasiedmiogórogród jest na niego stylizowany, a zamek gdzie rozgrywa się ostateczna batalia w pewnym momencie wygląda jak zamek ze starej czołówki Disneya) gdzie za pieniądze kupisz wszystko – łatwo, bez wysiłku staniesz się piękna i zdobędziesz miłość – wystarczy eliksir nie ciężka praca, nie dobry charakter. Ponadto jej synowi Księciu z Bajki przydane są atrybuty związane z kulturą popularną i jej zdziecinnieniem - w fast foodzie zamawia zestaw z zabawką, ciągle chowa się za spódnicą mamusi, przegląda się w lustrze i dba o świeży oddech.
Co do słynnych shrekowych żartów o pierdzeniu pojawiają się one już w pierwszej części - w czołówce Shrek zabija w ten sposób ryby. W obu częściach przy bekaniu pojawia się hasło " z dwojga złego lepiej tą stroną". W Shreku 2 od pierdnięcia ogra zaczyna się pożar - rubaszny, ludowy charakter jest stałym elementem Shreka, tak jak był elementem baśni braci Grimm (Disney i wydawcy bajek stopniowo wyrzucali wszelkie niepokojące, „nieodpowiednie dla dzieci” elementy). Gdyby pokusić się o głębszą (nad?)interpretację rodowodu postaci Shreka można by sięgnąć aż do potworów Gargantui i Pantagruela ze słynnej książki Franciszka Rabelais. Kiedyś nawet kultura wysoka inspirowała się ludową rubasznością, fizjologią i potworowatością. Dziś wszystko co naturalne i związane z fizjologią jak owłosienie czy zmarszczki ( a tym bardziej defekacja) musi zniknąć. (Oczywiście to tylko takie gadanie przestraszonych współczesnością krytyków kultury popularnej powielane przez studentów, którzy o czymś muszą pisać w swoich pracach dyplomowych ;-)Shrek jest przecież takim samym, odnoszącym komercyjny sukces, produktem tej kultury jak bajki Disneya i lalka barbie. I jak na ironię producent Shreka DreamWorks wyprał dzięki niemu Disneya z macdonaldowych kubków)

Film był super, ale z części na częćś film był gorszy.

jedna z najlepszych animacji z tego typu jeśli ująć tu rozrywkę dla całej rodziny, może i nawet bardziej starszej jej części. oczywiście nie przebija poprzedniej części ale warta uwagi

Film nie najgorszy, ale nadal słaby. Tak jak w przypadku pierwszej części byłam zachwycona, tak każda kolejna wydaje mi się coraz bardziej wymuszona.

Nieststy nie powala jak pierwsza część, mimo to warto mu poświęcić czas. Dla dzieci oczywiscie fantastyczny :)

najlepszy w tym jest Kot w butach i ta muzyka!:)

Zdecydowanie gorszy od części pierwszej, ze względu na to, że nie wprowadza (poza bohaterami, rzecz jasna) niczego nowego.

nudniejszy, ale niezly i daje rade

kocham !!! :D

Druga część przygód Shreka i Osła, którzy tym razem musza przeciwstawic sie niechęci Ojca Fiona do Skreka oraz niezywkle przystojnemu rywalowi Księciu z Bajki, który jest oburzony tym, że Shrek nieco pokrzyzował mu senaiusz żeniać sie z Fioną.;)

Łap

Uwielbiam ten film.

pierwsza część o wiele lepsza, chociaż ta również przysparza wiele uśmiechu na twarzy :D

Uwielbiam!

Lepszy niż pierwszy

Sztos !

Funny

Super

Uwielbiam serię shreka.

uwielbiam!

wow nieźle!

Nawet fajny film

Najlepsza animacja z jaką miałam okazję się spotkać <3

great!

dno z mułem

uwielbiam ten film

Uwielbiam wracać do Shreka:)

Klasyk :)

jedyna bajka jaką lubię :)

dobry stary film

dobra stara komedia

ten film jest jednym z lepszych tamtych czasów

BlonD1E
asthmar
coldlime
dawidLachapelle
cinemak
MateuszKowalski
pkudron
Efunia
papuga
RobertStrong