Shrek Trzeci (2007)

Shrek the Third
Reżyseria: Raman Hui, Chris Miller

Ojciec Fiony zaakceptował swojego zięcia. Zdecydował, żeby Shrek i Fiona pełnili obowiązki pary królewskiej. Oboje nie czują jednak się w tej roli najlepiej. Shrek najlepiej wróciłby na swoje bagno. Król postanawia więc, że jeśli odnajdą następcę tronu, który obejmie rządy i godnie ich zastąpi, będą mogli opuścić. Odpowiednim kandydatem na króla jest siostrzeniec królowej Lilian, znany jako książę Artur. Shrek wyrusza razem z Osłem i Kotem w butach, w daleką podróż, aby odnaleźć księcia Artura i przekonać go, że powinien zasiąść na tronie. Tymczasem, podczas nieobecności Shreka w królestwie, Książę z bajki przeprowadza zamach stanu. Fiona organizuje ruch oporu, który ma przeciwstawić się uzurpatorowi do czasu, aż Shrek, Osiołek, Kot w butach i przyszły król Artur powrócą z podróży. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Jako miłośniczka Shreka doznałam skrajnego rozczarowania. Aż szkoda gadać, można sobie odpuścić. Tylko zatwardziali miłośnicy wytrzymają 1.5 h przed ekranem.

Nuda, co tu dużo gadać. Fajna tylko scena z Osłem, gdy zmienia się w rumaka, z reszty została sieczka, gdzie nawet jakiś baśniowy dydaktyzm przepada.

Dla twórców Shreka ostatni moment by zatrzymać się nad przepaścią. Zaczyna być nudno i moralizatorsko. Nawet szwadron partyzantki złożony z księżniczek wypada jakoś blado.

Nas, to znaczy pierwszej części, не догонят...

Dlaczego jak tylko uda się zrobić jakiś dobry film (Shrek) to musi się pojawić od razu druga, trzecia itd. część? No dlaczego? Nie powiem, jest kilka fajnych gagów, ale w wielu momentach zwyczajnie się dłuży.

Shrek, ale... jakiś taki bez tego "Shrekowego polotu", do którego się przywykło w poprzednich częściach. Nadal śmieszy, ale nie tak często, lub nie tak bardzo.

Kolejna część komedii dla dzieci. Ale i dla starszych tez. Trzyma poziom poprzednich dwóch.

Żenuła. Po świetnej pierwszej części i całkiem niezłej kontynuacji trzeba mieć naprawdę niezły talent, żeby tak film spaprać. Nie podobał mi się, i tyle :P

BlonD1E
asthmar
pkudron
papuga
TymoteuszWinski
MRZVA
tinik
MariuszKicinski
Eurymedusa
wolus