Zamknij się, człowieczku! Niefortunna audioprzygoda (2011)

Shut Up Little Man! An Audio Misadventure
Reżyseria: Matthew Bate
Scenariusz:

Dwóch kumpli, Eddie Lee Sausage i Mitch D., wprowadza się do obskurnego mieszkanka, gdzie przez tekturowe ściany sączy się aria przekleństw i złorzeczeń. W ten nieformalny sposób zawierają znajomość, która zaważy na ich całym życiu. Sytuacja powtarza się noc w noc. Nasączone alkoholem i furią słowne symfonie sąsiadów są tak bezpretensjonalnie żenujące, że aż piękne. Przez półtora roku chłopcy nagrywają pijackie tyrady i rozprowadzają je w podziemnym obiegu jako audio vérité, autentyczny kawałek miejskiego folkloru, który szybko zostaje otoczony kultem, by stać się inspiracją dla rzeszy komiksiarzy, aktorów, scenarzystów i filmowców. (nowehoryzonty.pl)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Ekstremalnie zabawny.

Bardzo porządny dokument o jednym z fenomenów amerykańskiej kultury undergroundowej i o tym, w jaki sposób powstaje fenomen (i jak wymyka się spod kontroli). A także o tym, jak ludzie radzili sobie bez you tube'a Rzecz jednocześnie bardzo zabawna i trochę przerażająca. Bardzo ostry język.

Takiego obrzucania się mięsem w wykonaniu głównych człowieczków dawno nie słyszałem. Poza tym ciekawy dokument o fenomenach rodem z YT sprzed powstania internetu. W dalszej perspektywie historia (poniekąd) dowcipu, który przerósł jego twórców. Oglądając go człowiek ma wrażenie, że jest on próbą usprawiedliwienia się wszystkich zamieszanych z góry pieniędzy jaką na nim zrobili.

stoker
stokes
CDingess
joannagrzybowska
neutral
TylerDurden
feniks
yuzuriha
wooda
gienekart