Silent Hill (2006)

Reżyseria: Christophe Gans
Scenariusz:

Rose rozpaczliwie poszukuje sposobu na wyleczenie swojej córki Sharon z dziwnej choroby, która skazuje dziewczynkę na pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Postanawia zabrać córkę do Silent Hill - miasteczka, którego nazwę dziewczynka bezustannie przywołuje w snach. Kiedy zbliżają się do miasteczka, na drodze pojawia się zagadkowa postać, doprowadzając do wypadku. Po odzyskaniu przytomności, Rose stwierdza, że córka znikła...(opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Świetny horror, jeden z najbardziej klimatycznych jakie widziałem. Nie grałem w grę, więc nie wiem, jak wypadło przeniesienie jej na większy ekran i nie oceniam filmu pod tym względem.
Polecam.

Ja grałem i niestety w porównaniu z grą wypada dosyć słabo. Druga część SH to jedna z najbardziej klimatycznych gier z jakimi miałem do czynienia. Ale bezmyślne kopiowanie i upychanie wątków z gry nie wcale nie musi oznaczać, że i film będzie klimatyczny.

Postaci płaskie i nieciekawe, scenariusz głupi. Podobała mi się końcówka, bo melancholijna. Jedno trzeba przyznać - bardzo staranna oprawa plastyczna i za to punkt wyżej, niż się należy.

Tam, gdzie miało być strasznie, było... śmiesznie. Ale dla tych kilku komicznych scen nie warto tracić czasu.

Pomimo denerwującej "amerykańskości" obrazu i bardzo przeciętnego scenariusza, film zdecydowanie można nazwać horrorem. Potwory odegrane przez żywych aktorów (sic!) wyglądają naprawdę przekonująco, lokalizacje mają swój klimat no i (spoiler!) brak cukierkowego zakończenia.

uwazam ze jest to najlepszy film grozy i nie tylko dla osob ktore graly w te gre!

dla mnie jeden z wizualnie lepszych, ale fabularnie praktycznie kwalifikuje się do mojego klubu;)

Profanacja gry...

kotskacukru
Blue2012
KasiaKhadraoui
Tarex
bartje
Lamia
malamadi
sajev
olivka1966
GARN