Sin City: Damulka warta grzechu (2014)

Sin City: A Dame to Kill For

„Sin City 2” (ang. Sin City: A Dame to Kill For) to amerykański thriller kryminalny z 2013 roku w reżyserii Roberta Rodrigueza i Franka Millera. Scenariuszem zajęli się Frank Miller, współtwórca kinowej serii oraz autor komiksu, na którego podstawie powstają filmy, oraz William Monahan ("Infiltracja"). Muzykę skomponował Robert Rodriguez, a za produkcję odpowiadają Sergei Bespalov, Aaron Kaufman oraz Stephen L'Heureux.

Film jest adaptacją kolejnego komiksu Franka Millera - "Damulki wartej grzechu". Opowiada on historię Dwighta, detektywa-fotografa, który wplątuje się w romans z uwodzicielką Avą. Ściąga tym samym na siebie i innych wielkie niebezpieczeństwo. W pierwszej części Dwighta zagrał Clive Owen. Aktor wrócił na plan sequela, jednak nie wciela się w swoją postać przez cały film. Dwight przejdzie zabieg całkowitej rekonstrukcji twarzy, więc zagra go również inny aktor. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Nie jest to zły film, ale, niestety, oglądając go, ma się wrażenie deja vu. Pierwsza część Sin City zaskakiwała oryginalnością i pomysłowością realizacji, druga powtarza sprawdzone patenty, miejscami balansując na granicy śmieszności.

Podpisuję się.

Damulka warta... śmiechu?

Powtórka, która już się zdezaktualizowała. Do oglądania bardziej z nostalgii niż dla rozrywki.

JUMAN
Nux
Nux
Montago
bartje
Theima
moraw
Mikser
kudlaty4
MureQ
mrci