Sin City - Miasto grzechu (2005)

Sin City
Scenariusz:

Witaj w Sin City. To miasto przyciąga ludzi bezwzględnych, zdeprawowanych i ze złamanym sercem. Niektórzy nazywają je mrocznym. Inni nazywają je domem. Skorumpowani gliniarze. Seksowne ulicznice. Zdesperowani samozwańczy obrońcy prawa. Niektórzy pragną zemsty. Inni – odkupienia. Jeszcze inni chcą po trochu i tego, i tego. Zbieranina nieprawdopodobnych i działających nieco wbrew samym sobie bohaterów, którzy mimo wszystko próbują zrobić to co trzeba, w mieście, któremu na niczym nie zależy. Ich historie – szokujące, pełne napięcia i ciętych ripost – są tematem nowego filmu wyreżyserowanego przez Roberta Rodrigueza i Franka Millera, z gościnnym udziałem reżysera Quentina Tarantino.

Rodriguez i Miller przedstawiają opowieści o Sin City z animuszem i pomysłowością. Użyli najnowszych technik cyfrowej realizacji obrazu, zachowując rytm staccato i szkicowy sposób przedstawiania. Są to jedyne w swoim rodzaju miejskie opowieści o szumowinach, mętach, bohaterach i oszustach. Sin City ożywa dzięki grze światła i cienia, urywanym dialogom, wystylizowanej grze aktorskiej i nowatorskim efektom wizualnym.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Doskonałość. W 2005 roku to był kamień milowy kina.

Niezła ekranizacja komiksu, bardzo fajne plastycznie, ale na film to jeszcze mało i zbyt naiwnie.

Genialny Miller w każdym calu!

Wierna ekranizacja komiksu. Praktycznie nie widać róznicy, więc po co przepłacać.

Film powalił mnie na kolana. Jak ja mogłem obejrzeć to dopiero teraz, wrrr...

Plastyka dziś zeszpecona przez zdjęcia profilowe na naszej-klasie. Ale, gdy pozbyć się wrazenia lenistwa twórców, wrazenia niezapomniane. Osobiście liczę, że SC położy grunt pod wielki renesans kinowego Chandlera.

Postmodernistycznie i bogato. Komiks o dziwo gorszy. Gwiazdorska obsada i ciekawy scenariusz. Po prostu dobry film.

Dobra fabuła, nowatorskie wykonanie, koloru w sam raz do zaprezentowanej historii. No i muzyka, odpowiednio przygotowana. Polecam

Dawno żaden film tak mnie nie wciągnął... Niesamowity od każdej strony - fabularnej, aktorskiej i technicznej.

suerklimat!!

Najlepsza ekranizacja komiksu jaką widziałem -- ten film to właściwie komiks, tyle że na srebrnym ekranie. Jak to się udało? Nie wiem. Ale może się już nie udać nigdy więcej. Byłoby 10/10 gdyby nie mniej udana część The Big Fat Kill.

Nie przepadam za Tarantino (tak, można obrzucić mnie kamieniami) ale ta jedna produkcja była świetna. No i nie do podrobienia plastyka filmu już będzie kultowa.

tarantino???

No, Quentin maczał w tym filmie palce.

Po prostu świetny. klimat nie do podrobienia. Naprawdę przypomina komiks, ze względu na ciekawe efekty w nim zastosowane. Film jest nietypowy, naprawdę brutalny miejscami. Po prostu Miasto Grzechu. To trzeba zobaczyć.

Doskonała ekranizacja komiksu. A ponieważ jestem miłośnikiem komiksu...

ekranizacja komiksu, niezwykle udana, film mocny, swietna zabawa kolorem!

Ja się pytam , kto nie wymienił Marva w obsadzie? Ja się pytam KTO ? :)

Zasadniczo jest to dobry film. Z właściwie dobraną obsadą, z klimatem itd. Ale nie lubię Franka Millera i nie mam zamiaru robić wyjątku dla "Sin City".

Bardzo dobra ekranizacja komiksu, świetnie trzyma komiksowy klimat - to właśnie dzięki temu filmowi polubiłem ekranizacje komiksów.

O tak, to jest przełomowy film.

coś pięknego... przede wszystkim zdjęcia...uwielbiam animację.. i jeszcze w takim wydaniu to naprawdę majstersztyk... kto nie widział to niech obejrzy koniecznie!

Imponujące efekty specjalne i innego typu zabiegi upodabniające film do komiksu. Nie jest to nowy pomysł (wcześniej były choćby "Dick Tracy" i "City Hunter", a pewnie i więcej), ale tu na pewno bardzo dobre wykonanie.
Wierzę, że film jest wierną ekranizacją komiksu i mogę tylko napisać - najwyraźniej ten komiks by mi się nie podobał. Czułam się epatowana brutalnością i makabrą bez żadnego uzasadnienia. Czasem okrutne, obrzydliwe sceny są "po coś" - tu miałam wrażenie, że dla samych siebie.

Ja też nie doeceniłam filmu, ale myślę, że jednak kluczową rolę spełnia w tym filmie znajomość komiksu. O ile sceny brutalne są tam rzeczywiście częste o tyle wydaje mi się, że są jednak uzasadnione i w pewien sposób ironiczne.

obejrzalbym go w D3

niestety ten typ kina mnie nie zachwyca...nie, może nie tak, ten film mnie nie zachwycił, być może dlatego, że nie jestem fanką komiksu...

Komiksowość tego filmu dodaje kunsztu i sprawia, że historia w nim opowiedziana nabiera zupełnie innego wyrazu. świat bajki dla dorosłych, w który dosłownie wnikasz

Zadkakujaco wysoka ocena, bo lubie ten klimat.

Troszkę przerażający, muszę obejrzeć jeszcze raz. Ciekawie oddaje klimat komiksu

Na pewno inny niż większość filmów, które kiedykolwiek widziałam, czy lepszy? Wątpię. Jak to film akcji, dużo się dzieje, nie trzeba zbytnio myśleć, a jednak ogląda się całkiem... miło. Nie można odmówić "znanej" obsadzie - jak na film tego rodzaju, zagrali całkiem nieźle.
Na pewno ogromny plus za klimat filmu, kolory i tę czerwień oraz żółć. Tu faktycznie "odwalono kawał dobrej roboty".

świetny klimat, ujęcia, przedstawienie tamtego świata. dla fanów komiksów i nie tylko

Bardzo wyjątkowy film - konwencja komiksowa, mroczne klimaty i przerysowana przemoc. Idealny dla fanów komiksów i SF.

Absolutnie must watch. Po zakończeniu będzie wam zimno, będzie wam się wydawało ze ktoś was śledzi i będziecie czuć zapach krwi.

Nie podobają mi się filmy do których dotykali się panowie Tarantino i Rodriguez. Nie pojmuję jakim cudem dostają pieniądze na realizację swoich pomysłów klasy B.

Ja ich finansuję. ;D

Brak mi słów , reżyser musiał mieć nie źle narąbane , żeby stworzyć tak świetny film.

Czekam na kontynuację, podobno ma wyjść cześć druga.

Można obejrzeć tylko dla doskonałej formy, bo treść... No cóż, aż dziw bierze, że Tarantino postanowił firmować swoim nazwiskiem coś, co jest aż tak pozbawione polotu.

Bardzo mocne i drastyczne kino zaserwowane w genialnej formie. Mistrzowska edycja połączona z mocnym scenariuszem i świetną obsadą zapewnia wrażenia od pierwszej do ostatniej sceny. Ociera się o listę top 5 moich ulubionych filmów.

Początek ogląda się fajnie, głównie ze względu na komiksowość, kolory. Później robi się nudno, w końcu jak długo można zachwycać się efektami, a poza nimi to tylko bardzo brutalny film akcji.

Warto obejrzeć ze względu na zdjęcia.

jeden z moich ulubionych

super film

Jeden z najlepszych filmów na podstawie komiksu! Jak film wychodził to ta technika była totalnym hitem.

uwielbiam ten film.

Świetny film.

świetna sprawa!

Uwielbiam wracać!

Uwielbiam ten film jak żaden inny. Podoba mi się zwłaszcza styl w jaki został zmontowany cały film.

uwielbiam to!

uwielbiam to!

Świetny film.

film sredni

BlonD1E
WijElitarnegoKorpusu
MateuszKowalski
pkudron
TomaszKoczar
z0rin
Nux
Nux
Danielito
slowcheetah
sabersabre