Sky Kapitan i świat jutra (2004)

Sky Captain and the World of Tomorrow
Reżyseria: Kerry Conran

Polly Perkins (Gwyneth Paltrow), dociekliwa reporterka z „Chronicle”, rozpoczyna śledztwo w sprawie tajemniczych zaginięć światowej sławy naukowców. Z pomocą spieszy jej przyjaciel, nieustraszony As Przestworzy – kapitan H. Joseph Sullivan (Jude Law), zwany Sky Kapitanem. To z nim Polly zostanie uwięziona w lodowej jaskini w Himalajach, stoczy walkę z najnowszej generacji superrobotami i będzie latać pod wodą. A wszystko po to, by z pomocą odważnej kapitan Franky Cook (Angelia Jolie) oraz geniusza-wynalazcy Dexa (Giovanni Ribisi) odnaleźć szalonego doktora Totenkopfa i udaremnić jego diabelski plan zniszczenia świata.
Zobacz czy zdążą powstrzymać nieuchwytnego szaleńca?
Zasmakuj niezwykłej przygody i wybierz się w tajemniczą podróż!

Obsada:

Pełna obsada

Film, który za wszelką cenę chciał być innowacyjny, a wyszedł po prostu irytujący.

Film, który można obejrzeć tylko i wyłącznie wtedy, jeśli zdoła się sobie wmówić, że to komiks.

Design zalatujący nieco filmami Langa, którego uwielbiam, i eklektyczny retro scenariusz jak wyjęty z jakiejś groszowej powiastki z lat 30/40 XX w. Niestety kiepska ekspozycja, aktorstwo bez zaangażowania, nie da się przez to polubić bohaterów (zwłaszcza zrzędna Polly, bez przerwy pakująca się w kłopoty, jest trudna do wytrzymania). Z pewnością brak mu oryginalności, a Jude Law to żaden Harrison Ford. Ale jak to wygląda i jaki ma uroczy pulpowy klimacik. Nie mogę narzekać.

Film zrealizowany w bardzo interesującej konwencej, przywodzącej na myśl dziewiętnastowieczne powieści fantastyczno-naukowe i steam-punk. Nie powala ale bawi.

verdiana
asthmar
MureQ
typix
PedroPT
Horracy
lukreciusz
Ambrotos
Druedain
iknow