Nie ma tego złego (2010)

Smukke mennesker
Reżyseria: Mikkel Munch-Fals
Scenariusz:

Czworo bohaterów, których historie przecinają się i dopełniają nawzajem ku zaskoczeniu ich samych. Samotna emerytka, Ingeborg, ubolewa, że wiek zniszczył jej atrakcyjność. Jej córka Anna nie może pogodzić się z utratą jednej piersi. Anders obnaża się przed kobietami i szuka pomocy u seksuologa, a jego syn, Jonas, jest swojej atrakcyjności na tyle świadomy, że ją sprzedaje. Wszyscy są na swój sposób samotni, wszyscy pragną miłości i bliskości. W końcu ich ścieżki zejdą się w najbardziej nieoczekiwanym dla nich miejscu.
Nominacja dla Europejskiego Odkrycia Roku 2011 dla Mikkela Munch-Falsa (Europejskie Nagrody Filmowe). (Latofilmow.pl)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Twórcy "Nie ma tego złego" oparli fabułę swojego filmu na wierze w ideę kosmicznego ładu, według której każde zdarzenie z naszego życia ma sens, nawet to mniej przyjemne; wszyscy jesteśmy w jakiś sposób ze sobą połączeni, co kiedyś da o sobie znać. Każdy z bohaterów filmu Munch-Falsa ma jakąś tajemnicę, czegoś się wstydzi. To zapewne w dużej mierze utrudnia im nawiązanie zdrowej relacji z drugą osobą. Jednak człowiek to istota społeczna i instynktownie walczy z samotnością. Nie bez powodu w pierwszej scenie filmu występuje wypłakujący się prostytutce mężczyzna - seks jest integralnym elementem samotności, przez który próbuję się zdławić to uczucie. Można się przyczepić do komediowego, nieprawdopodobnego zakończenia kłócącego się z ponurą atmosferą reszty filmu, ale czasem można sobie pomarzyć, o tym że szczęśliwe zakończenia się zdarzają.

Duńczycy ze Skandynawów robią chyba najlepsze filmy. W ogóle, według mnie, to nie tyle dramat, co ciężka, hardkorowa komedia.

MonikaMazurkowna
matadu
Szklanka1979
agryppa
annemily
njonaitis
JoannaChmiel
boring
vintitres
emerenc