Włamywacze (1992)

Sneakers
Reżyseria: Phil Alden Robinson

Ekspert w dziedzinie komputerów Martin Bishop (Redford) przewodzi grupie hakerów - jest wśród nich były pracownik CIA (Sidney Poitier), spec od elektroniki (Dan Aykroyd), młody geniusz (River Phoenix) oraz niewidomy dzwiękowiec (David Strathairn) - którzy pracują przy testowaniu systemów bazpieczeństwa. Przeszłość Bishopa zaczyna go prześladować, gdy rządowi agenci szantażują "sneakersów" aby wzieli udział w tajnej operacji wytropienia nieuchwytnej czarnej skrzynki.
Wraz ze swoją byłą dziewczyną (Mary McDonnell), Bishop i jego zespół odnajdują skrzynkę i dokonują oszałamiającego odkrycia - dzięki temu urządzeniu można włamać się do każdego systemu komputerowego na świecie. Zdecydowani nawet na to, by zabić dla cudownej skrzynki, zaczynają swoje najniebezpieczniejsze zadanie. Historia przedstawiona jest w dowcipnym stylu charakterystycznym dla Phila Aldena Robinsona.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Fajna sensacja, choć ewidentnie trąci myszką, ponieważ nic się nie rozwija tak szybko, jak technika i gadżety. Z drugiej strony dobrzy aktorzy i umiejętne budowanie klimatu pozwalają się wciągnąć do zabawy. A słowa o władzy jako informacji dopiero powoli się urzeczywistniają - czyli wtedy to była trochę futurologia, a dziś wiedza dość powszechna i element rzeczywistości.

Niezła sensacja.Jeśli odrzucić technologię "grającą" w filmie to jakże aktualny temat.Informacja to chyba dzisiaj druga a może trzecia władza po pieniądzach i koneksjach.Ostatnie afery n.p.Wikiliks pokazuja jakże "proroczy" był to film. Po za tym pierwszorzędna obsada, scenariusz i wartka akcja stawia w ten film na czele filmow z gatunku sensacja szpiegowska.

jakilcz
PedroPT
psubrat
jango
ulfur
Lazerbeam77
vonflader
jlandro
AkiraTeam
zordor