Miasteczko South Park (1999)

South Park: Bigger Longer & Uncut
Reżyseria: Trey Parker
Scenariusz: ,

Film opowiada historię czterech 8-letnich chłopców, mieszkających w miasteczku South Park w stanie Kolorado w USA. Dzieci pewnego dnia idą do kina na kanadyjski film pt. "Płonące Dupy" i zaczynają przeklinać oraz niegrzecznie się zachowywać. Matki postanawiają doprowadzić do usunięcia filmu z kin. Film ten jest satyrą na wydarzenia w Ameryce i na świecie. Nie zabraknie w nim Saddama Hussajna, Szatana oraz wielu prześmiesznych sytuacji.
Jest to kinowa wersja serialu kręconego od 1997 roku, który nadal powstaje

Obsada:

  • Picture of Trey Parker Trey Parker Stan Marsh / Eric Cartman / Satan / Mr. Herbert Garrison / Phillip Niles Argyle / Randy Marsh / Tom - News Reporter / Midget In A Bikini / Ticket Taker / Canadian Ambassador / Bombardiers / Mr. Mackey / Army General / Ned Gerblanski / Additional Voices
  • Picture of Matt Stone Matt Stone Kyle Broflovski / Kenny McCormick / Saddam Hussein / Terrance Henry Stoot / Jimbo Kearn / Gerald Broflovski / Bill Gates / Additional Voices
  • Picture of Mary Kay Bergman Mary Kay Bergman Liane Cartman / Sheila Broflovski / Sharon Marsh / Wendy Testeberger / Clitoris / Additional Voices
  • Picture of Isaac Hayes Isaac Hayes Chef
Pełna obsada

Jak zwykle w South Parku, pełno cynizmu, bezkompromisowych żartów, prawdy o naturze ludzi (a przynajmniej Amerykanów ^_^). W tym filmie dodatkowo znajdziemy pyszną parodię musicali (np. piosenka "La resistance lives on" jest zbudowana b. podobnie do "Demain" -*Jutro" z "Nędzników"), http://www.youtube.com/watch?v=ili4ylX0AsM).
A najciekawsze, że gdy S. Hussajn naprawdę umarł, to rzeczywiście przez kilka tygodni media donosiły o świętujących to wydarzenie ludziach w różnych częściach świata.

Film pełnometrażowy nie jest tak dobry jak pojedyncze odcinki, ale daję 8 za całokształt, jako uhonorowanie jednego z najlepszych, najbardziej błyskotliwych, inteligentnych i oryginalnych animowanych seriali "wszech czasów". Co ciekawsze, czym późniejsze serie tym lepsze, wygląda na to, że Stonowi i Parkerowi pomysły się nie kończą!

Pierwszy raz mnie odrzuciło, dopiero za drugim zaczęło śmieszyć. W sumie podoba mi się, ze pod tą zrywającą czapki zgrywą jest też całkiem konsekwentna krytyka różnych zjawisk - a że tylko ciągła krytyka? To nie rola satyry, żeby pokazywać pozytywne rozwiązania. Bardzo charakterystyczny styl zarówno humoru jak i sposobu animacji. Nie czuję już jak bardzo wulgarna i niepoprawna jest forma SP, za to znakomita muzyka ("Blame Canada" - piękny atak na dulszczyznę!) niesamowicie z nią kontrastuje.

Jak dla mnie słabe. Nie ta grafika, teksty nie są zabawne.

kocio
jayb85
bartje
xoxxos
piotronos01
GARN
kyrczman
AgaL
lamijka
Angel979