Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów (2002)

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
Reżyseria: George Lucas
Scenariusz:

"Gwiezdne Wojny: Część II - Atak klonów" rozgrywa się dziesięć lat po wydarzeniach przedstawionych w "Mrocznym widmie". W galaktyce zaszło wiele istotnych zmian. Anakin Skywalker (Hayden Christensen), Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) i Padme Amidala (Natalie Portman) spotykają się po raz pierwszy od czasu konfliktu między Federacją Handlową a Naboo - rodzinną planetą Padme.

Anakin wyrósł na obiecującego Jedi, ucznia Obi-Wana, który po śmierci swego mistrza Qui-Gon Jina zyskał miano nauczyciela; Padme natomiast zasiada w galaktycznym senacie. Anakin i Obi-Wan otrzymują zadanie chronienia Padme, której grozi śmierć ze strony płatnych zabójców działających na zlecenie ruchu separatystycznego.

Między Anakinem i Padme rodzi się uczucie. Oboje czują się rozdarci między poczuciem obowiązku i honorem a osobistym szczęściem i zakazaną miłością. Muszą dokonać brzemiennych w skutki, trudnych wyborów, które wpłyną nie tylko na ich własne losy ale zaważą na przyszłości całej galaktyki.

Obsada:

Pełna obsada

To ten film, w którym roboty nie potrafię trafić laserem celu oddalonego o 20m? Żenua.

Bez ikry i nudny jak flaki z olejem. Do tego najlepiej gra tu wygenerowany komputerowo Yoda. Efekty specjalne oczywiście zjawiskowe, ale żeby przetrwać 2 godziny przed ekranem, potrzebuję czegoś więcej.

Ocena przez pryzmat całej sagi. Inaczej MZ się nie da.

Spoko filmasterzy Ci uwierzą więc nie musisz za każdym razem powtarzać tej samej recenzji :>

;) Przepraszam. Początki.

Nie ma sprawy - u nas można oceniać film bez konieczności pisania recenzji, można też pisać recenzje nie oceniając filmów - generalnie każdy korzysta z Filmastera tak jak lubi :)

Oglądałem tą część dwa razy, a prawie nie pamiętam o czym była, a to chyba nie najlepiej o niej świadczy.

Uwielbiam nową trylogię.

Jako przygodówka ujdzie, choć typowa dla nowej trylogii dziecinność, przerysowanie, niewystarczająco dobre efekty specjalne i zwalony casting dają się we znaki.

pkudron
TomaszKoczar
Valutiras
Iceman
Kinomaniak04
zhost
jklpo
PanChmiiel
MRZVA
DorothyAmgjbggejck