Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi (1983)

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
Reżyseria: Richard Marquand

W niezwykle widowiskowym, finałowym rozdziale sagi Gwiezdnych Wojen, Luke Skywalker i Księżniczka Leia ratują Hana Solo uwięzionego na Tatooine przez najbardziej odrażającego gangstera w galaktyce, zwanego Jabba the Hutt. Rebelianci wraz z plemieniem Ewoków walczą z siłami Imperium na zalesionym księżycu Endor. W tym samym czasie Imperator i Darth Vader próbują znaleźć sposób, by przeciągnąć Luke'a na ciemną stronę a z kolei młody Skywalker desperacko stara się obudzić w swym ojcu dawno uśpionego ducha Jedi. Galaktyczna wojna domowa znajduje swoją kulminację gdy połączone siły Rebeliantów atakują niedokończoną i bezbronną drugą Gwiazdę Śmierci w bitwie, która wpłynie na przyszłość całej galaktyki.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Po "Impoerium..." spodziewano się czegoś większego. Niestety zmiana reżysera oraz Ewoki dobiły ten film. Jedynie sceny początkowe oraz końcowe ratują go.

Wielkie tysiacletnie imperium pokonane przez zgraje miskow z dzidami. Najwiekszy lowca glow galaktyki Boba Fett ginie w kilku klatkach tasmy....Polecam bonusowy odcinek robot chicken 'star wars episode II' w ktorym z tego wszystkiego sie nabijaja. Koncowka fajna ale w wersji bez masteringu :)

i see ewoks...

Proste jest lepsze - proste!

Chyba nieco słabszy od dwóch pozostałych.

Ocena za całą sagę - inaczej się nie da.

Miejscami trochę zbyt dziecinne.
Yoop, yoop.

Piękne zakończenie genialnej sagi bez której kino nie ma sensu. Na blu ray ewoki nawet mrugają oczami:)

Po tym krótkim filmiku z planu czekam na VII epizod z prawdziwym zainteresowaniem. Ten pluszak wprowadza fajny oldskulowy klimat starej trylogii. W dodatku udział starej ekipy, czyli Harrisona Forda, Hamilla i lady Fisher brzmi naprawdę kusząco.
http://www.youtube.com/watch?v=XfNiC9iKM0Q

Świetna część.

Dobre, przejmujące domknięcie całej opowieści (zwłaszcza gdy ma się w pamięci Ani'ego) i bardzo nieudane wykorzystanie blue screenów (sporo sztucznych efektów).

WeronikaWojcik
pkudron
TomaszKoczar
Valutiras
Iceman
Kinomaniak04
zhost
JanPopieluch
PanChmiiel
gowertest