Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (2017)

Star Wars: The Last Jedi
Reżyseria: Rian Johnson
Scenariusz: ,

Jest to ósma część cyklu Gwiezdne wojny, bezpośrednia kontynuacja Przebudzenia Mocy z 2015 roku. W rolach głównych występują Daisy Ridley, John Boyega, Adam Driver, Oscar Isaac, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Gwendoline Christie, Carrie Fisher oraz Mark Hamill. Zdjęcia do filmu trwały od września 2015 do lipca 2016 roku.
(Wikipedia)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Znakomita rozrywka z Mocą w roli głównej. Takich niespodzianek i zupełnie zaskakujących rozwiązań fabularnych nie było w żadnej z dotychczasowych odsłon serii. Sporo humoru, przepiękne ujęcia i wypasione na maksa sceny akcji. Gwiazdka mniej za kilka fabularnych kul w płot, ale to drobnostki zmiażdżone przez znakomitą ilość zajebistych scen. IX epizod dopiero za dwa lata?. Masakra.

Super film

genialny film

super film

NICE !

W sumie to ogląda się to nieźle, choć montaż miejscami kuleje (chyba że to "hołd" dla starego kina?). Szkoda tylko, że w umieszczaniu w filmach maskotek producenci przekraczają kolejną granicę - do tej pory przynajmniej udawano, że mają one jakiś związek z rozwojem fabuły, tym razem idiotyczne parapingwiny robią śmieszne miny i to cały ich udział w filmie. W przychodach z filmu udział zapewne będzie większy.

Valutiras
nutinka
MRZVA
JUMAN
helen
Olasso
Iceman
KrzysztofPaszun
Zaku
PLkonfliktus