Zostań (2005)

Stay
Reżyseria: Marc Forster

Sam Foster, nowojorski psychiatra, poznaje młodego pacjenta Henry'ego Lethama, który oświadcza mu że za 3 dni popełni samobójstwo, dokładnie w swoje 22 urodziny. Sam postanawia zapobiec tragedii. Kilka lat temu miał podobny przypadek, jego dziewczyna Lila próbowała odebrać sobie życie, jednak udało mu się ją ocalić. W ciągu tych trzech dni Sam uświadamia sobie, że jego losy i losy Henry'ego splatają się ze sobą.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Świetny film z cyklu "ale o co chodzi?" i co najważniejsze bez ani cienia banału w zakończeniu.

Ładnie zakręcony film, o którym trudno coś więcej powiedzieć, żeby zbyt wiele nie zdradzić...Świetne zdjęcia i świetna muzyka - to mogę zdradzić ;))

Kontrowersyjne zakończenie może albo rozczarować, albo wzruszyć. Mnie wzruszyło, choć doskonale rozumiem widzów, którzy poczuli się zrobieni w jajo przez scenarzystę Benioffa. Myślę, że w kategorii "oniryczny thriller bez zaskakującego zwrotu fabularnego" film wypada bardzo dobrze; inna sprawa, że nikomu nie zabronię odsądzić całej kategorii od czci i wiary. Powiedziałbym jeszcze, że "Zostań" sprawdza się jako rozgrzewka przed Lynchem, ale czy nie oberwie mi się wtedy od fanów tego ostatniego?

Lubię takie oniryczne, wymykające się logice kino. Fabuła wciąga od samego początku i nie pozwala oderwać się od ekranu. Do tego dobra ścieżka dźwiękowa!

Ile w filmie może zrobić montaż

patrycja76
bartje
Fi5heR
AnnaSak
MisterAntyFilister
exellos
angela2700
PedroPT
agryppa
pajestka