Historie rodzinne (2012)

Stories We Tell
Reżyseria: Sarah Polley
Scenariusz:

Historie rodzinne to niezwykły, przełamujący gatunkowe konwencje film nominowanej do Oscara scenarzystki i reżyserki Sary Polley. Pokazuje on, że prawda zawsze zależy od tego, kto ją przestawia. Polley, w podwójnej roli filmowca i detektywa, prowadzi śledztwo, mające odkryć sekrety jej własnej rodziny. Rozmawia z wieloma osobami, otrzymując szczere, ale najczęściej sprzeczne odpowiedzi na te same pytania.

Historie rodzinne w pasjonujący sposób odsłaniają kolejne warstwy rodzinnych mitów i wspomnień, by w końcu odkryć szokującą prawdę ukrywaną przez rodziców artystki. Przyglądając się swoim bliskim Polley udało się dotrzeć do tego, co stanowi istotę wszystkich rodzin: to pełen paradoksów, problemów i miłości tygiel przeciwieństw splątany więzami, które trudno rozwiązać.
(mat.dystr.)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Mógłby się skończyć odrobinę wcześniej, ale już niech ma to 8 innym na zachętę. Bardzo warto, bo to osobiste, szczere, ale też analityczne kino, dalekie od rozdrapywania ran, pełne akceptacji dla człowieka takiego jakim jest. Patrzeć nie ma specjalnie na co, bo to głównie gadające głowy, ale posłuchać zawsze warto.

Jak tu być we Wro i nie odwiedzać KNH? Nie da się. A tutaj darmowy seans obsolutnie genialnego dokumentu o rodzinie reżyserki i aktorki , Sar Polley. Polej, polej, polej.

lapsus
agiwle
paulinakapuscinska7
nicebastard
marylou
idefiks
morgiane
dominikakostka
nevamarja
niebieskiptak