Przypadek Harolda Cricka (2006)

Stranger Than Fiction
Reżyseria: Marc Forster
Scenariusz:

Harold Crick (Will Ferrell) nagle odkrywa, że każdy jego czyn lub myśl są komentowane przez głos w jego głowie. Obecność tego dziwnego głosu wkrótce daje mu do zrozumienia, że nie da się już powstrzymać wydarzeń, które nieuchronnie doprowadzą do jego śmierci.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Totalne zaskoczenie.

Bardzo dobry film, celowo rozczarowującym zakończeniem. Świetne aktorstwo. Nic tylko obejrzeć.

Doskonały żart filmowo-literacki. O tym, jak to nie warto brać zbyt na poważnie ani życia, ani literatury.

Zachęciła mnie pozytywna recenzja w piątkowym Dzienniku, jednak rozczarowałem się. Oglądając pierwsze 10 i ostatnie 15 minut praktycznie nic nie stracicie i takiego seansu wam życzę. Niby był pomysł, ale zabrakło głębszej myśli. Podobała mi się jedna scena w autobusie przegubowym, i to tyle dobrego. Poza tym panna Pascal miała lekko obwisły biust, a jeśli takie rzeczy przychodzą mi do głowy pisząc recenzję tego filmu to raczej nie jest to film który mógłbym polecić.

Nie powiem, film bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Choć obawiałem się takiego zakończenia, to jednak biorę je jako taką karykaturę. Zdecydowanie polecam, naprawdę warto.

Film o literaturze, a nawet szerzej - o sztuce, jej powinności i odpowiedzialności. O tym, że sztuka powinna otwierać nam umysł na nowe emocje, zjawiska, fenomeny. O tym, że sztuka ma zmieniać nasz życie.

No się nie spodziewałem, solidny niby taki, amerykański, mainstreamowy, a niegłupi. No i świetny Dustin i Emma.

patryck
verdiana
malamadi
beznazwybez
dag
dag
MureQ
Ambrotos
jakilcz
argasek
koston