Bulwar zachodzącego słońca (1950)

Sunset Blvd.
Reżyseria: Billy Wilder

Joe Gillis, bankrutujący scenarzysta, ukrywa się przed człowiekiem, który zamierza skonfiskować jego samochód. Garaż jest na terenie posiadłości należącej do Normy Desmond - przygasającej już gwiazdy kina niemego. Aktorce, żyjącej złudzeniami swojej niesłabnącej popularności, wydaje się, że powróci jeszcze na ekrany. Dobrą okazją do tego miałby być występ w pierwszoplanowej roli w filmie na podstawie jej własnego scenariusza, "Salome". Kiedy odkrywa, że Joe jest scenarzystą, nakłania go, by pomógł jej w pracy nad tekstem. Bohater staje się wkrótce przedmiotem natrętnych zalotów artystki, zazdrosnej o Betty, z którą Joe planuje zrealizować film...

Obsada:

Pełna obsada

Absolutne arcydzieło!

To, a nie "Zapaśnik", jest film o tym, jak Ameryka traktuje swoje gwiazdy. Poruszający i depresyjny. Na szczęście sarkastyczne komentarze narratora rozładowują nieco atmosferę.

Arcydzieło w czystej postaci. Wspaniałe kreacje (w szczególności Swanson i Stroheima), historia pełna zwrotów akcji i wciągająca tak, że niemożliwym jest się oderwać.
Dzięki Ci, o Filmasterze, za rekomendacje!

Świetny film. Ciekawa historia gwiazdy filmowej, która nie może pogodzić się z tym, że jej 5 minut sławy już minęło. Do tego wspaniałe aktorstwo. I chociaż film ma już 60 lat, to myślę, że nadal jest aktualny.

Kilka cytatów, które przetrwały w kulturze 60 lat. Fantastyczne, wiekopomne kreacje Glorii Swanson i Ericha von Stroheima. CUDO!

Jeden z najlepszych obrazów jakie wypuściłą Fabryka Snów. Interesujące rozliczenie z Hollywood w mistrzowskiej formie. Tylko dlaczego najlepsze filmy są o kinie?

Może twórcy wreszcie wypowiadają się na temat, na który coś wiedzą :D

Nieprawdopodobnie dobrze zrobiony film. William Holden może niezbyt dobry, ale Gloria Swanson i Nancy Olson na niesamowitym poziomie. Historia o upadku miłości.

Valutiras
KatarzynaMakowska
NarisAtaris
Pcedrate
Danielito
zann123x
Michalwielkiznawca
AniaVerzhbytska
MureQ
asia1298