Czwórca święta (2012)

Svatá Ctverice
Reżyseria: Jan Hřebejk
Scenariusz:

Dwaj elektrycy Ondra i Vitek, otrzymują pracę na jednej z karaibskich wysp, gdzie huragan zniszczył linie wysokiego napięcia. Są przyjaciółmi i sąsiadami. Zarówno oni, jak i ich rodziny żyją w całkowitej harmonii. Ich żony lubią się, a nastoletni synowie Ondry chodzą z córkami Vitka. Krótko mówiąc, żyją w nieustającej idylli, na której cieniem kładzie się jedna, jedyna rzecz - nudne życie seksualne. Tak więc, gdy przeznaczenie rzuca im rękawicę w postaci propozycji pracy za granicą, mężczyźni podejmują wyzwanie i zabierają na Karaiby swoje żony. I to właśnie w owym egzotycznym raju wymyślają plan, który na zawsze odmieni ich życie seksualne.
Mówi scenarzysta Michal Viewegh: "Jeśli chcecie wiedzieć więcej, obejrzyjcie film. Jan Hrebejk i ja obiecaliśmy sobie, że nakręcimy komedię romantyczną - i to jest komedia romantyczna. Odrobinę niemoralna."

Obsada:

Pełna obsada

To jest taki pornos o przeciętniakach z sąsiedztwa. Przyjemny film, ale nic ponad to. Jak zwykle zresztą w przypadku ekranizacji Viewegha. Fajny temat, bo o seksie normalsów mało filmów, książek. A Czesi normalsami stali i stoją. To jest siła tej kultury.

Szklanka1979
DeexPL
matadu
cvbih
TomaszGarasinski
Uciekinier
lapsus
idefiks
JoannaChmiel
staskam